PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańskie zoo szerzej otwiera bramy dla gości i zwiększa liczbę sprzedawanych biletów - od 1 czerwca

Gdańskie zoo szerzej otwiera bramy dla gości i zwiększa liczbę sprzedawanych biletów - od 1 czerwca
Od poniedziałku, 1 czerwca, Gdański Ogród Zoologiczny zwiększył pulę sprzedawanych biletów z 500 do 2 tysięcy. Bilety nadal będzie można kupić wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej zoo. Wejście na teren ogrodu obowiązywać będzie jak dotychczas, czyli w trzech turach godzinowych. Reżimy sanitarne w zoo nadal muszą być zachowane.
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego - od poniedziałku 1 czerwca zoo zwiększa sprzedaż biletów z 500 do 2 tysięcy. Nz. mieszkanki zoo - Katka i Wiki
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego - od poniedziałku, 1 czerwca, zoo zwiększa sprzedaż biletów z 500 do 2 tysięcy. Nz. mieszkanki zoo - Katka i Wiki
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Iga - oswojona lwica, która 50 lat temu spacerowała po ogrodzie


W związku z czwartym etapem znoszenia obostrzeń, z których najważniejsza informacja mówi o braku obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej, szefostwo Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego podjęło decyzję o wprowadzeniu kolejnych zmian. Od poniedziałku, 1 czerwca, pula biletów przewidziana do dziennej sprzedaży wzrasta z 500 do 2 tysiący. Ponieważ do zoo nadal obowiązuje wejście w wyznaczonej godzinie, szacuje się, że liczba osób, które będę jednocześnie przebywać na terenie ogrodu zwiększy się do około siedmiuset.  

- W związku z tym, że władze poinformowały o wyciszaniu pandemii i znoszeniu kolejnych obostrzeń, my również otwieramy się szerzej, ale nie zapominamy, że pandemia wciąż trwa - mówi Emilia Salach, zastępca dyrektora Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. - Zainteresowanie wejściem do zoo w ostatnich dniach było bardzo duże, dlatego z okazji Dnia Dziecka zdecydowaliśmy, że właśnie od tego dnia zwiększymy limit biletów, które nadal będą dostępne wyłącznie przez naszą stronę internetową. Oczywiście przypominamy i apelujemy do naszych gości, aby pamiętali o wszystkich obowiązujących reżimach związanych z bezpieczeństwem. Jeśli wszyscy będziemy się zachowywać odpowiedzialnie, będziemy bezpieczni.

Do najważniejszych, nadal obowiązujących obostrzeń, które goście zoo powinni respektować, jest zachowanie dystansu społecznego, który wynosi 2 metry. Zalecenie to nie obowiązuje rodziców z dziećmi wymagającymi opieki, osób wspólnie mieszkających, osób z niepełnosprawnościami oraz osób, które zasłaniają nos i usta. Na terenie zoo unikajmy gromadzenia się w jednym miejscu.

Bilety kupujemy online, w trzech turach godzinowych

Od czasu ponownego otwarcia zoo, czyli od 19 maja br. bilety wstępu można kupić w trzech proponowanych turach godzinowych i to się nie zmieni. W zależności od dokonanego wyboru, wizyty w gdańskim zoo są możliwe w godzinach:

  • 9.00 - 12.00
  • 12.00 - 15.00
  • 15.00 - 18.00

Bilety są dostępne na stronie zoo w cenie 25 zł. za bilet ulgowy, 30 zł. za bilet normalny.

Bilet zakupiony na konkretny dzień i przedział godzinowy, określa w jakich godzinach można wejść do zoo. Zwiedzanie jest możliwe tak długo, jak odwiedzający mają na to ochotę. Przypominamy, że ostatni goście są wpuszczani do ogrodu zoologicznego o godzinie 18.00, o 19.00 bramy ogrodu są zamykane. 

Wejście do zoo jest możliwe WYŁĄCZNIE w godzinach, na które wybraliśmy bilet. Jeśli ktoś się stawi wcześniej, będzie musiał poczekać. Spóźnialscy powinni kontrolować wybrany przedział czasowy. Jeśli godzina zadeklarowanego wejścia do ogrodu minie, bilet będzie nieważny.

Działania związane z wpuszczaniem gości na teren zoo turami, organizowane są w taki sposób, aby zbyt duża liczba osób nie przebywała na terenie ogrodu jednocześnie. Jest to nadal konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo nie tylko odwiedzającym, ale także pracownikom ogrodu. 

 
Pawilony nadal będą zamknięte, ale znaczna część zwierząt przebywa na wybiegach zewnętrznych. Nz. gepardy
Pawilony nadal będą zamknięte, ale znaczna część zwierząt przebywa na wybiegach zewnętrznych. Nz. gepardy
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Wraca ciuchcia

Informacja, która zapewne najbardziej ucieszy najmłodszych gości ogrodu, jest taka, że wróciła kolejka retro. Gastronomia nadal funkcjonować będzie w ograniczonej formule. Małe zoo i pawilony pozostają zamknięte, ale większość zwierząt można obserwować na zewnętrznych wybiegach.

Park linowy nadal jest nieczynny. 

Warto pamiętać

Przebywając na terenie zoo pamiętajmy o zakazie dotykania barierek czy szyb, które są dezynfekowane raz na godzinę. 

Niestety nadal nie będzie wstępu dla posiadaczy biletów rocznych, kart mieszkańca i pakietów gdańskiego lwa. Jak wyjaśnia Gdański Ogród Zoologiczny, tylko w ten sposób czuwanie nad liczbą gości, którzy danego dnia przyjdą do ogrodu, będzie możliwe.

Jest za to opcja przedłużenia ważności tych biletów i pakietów - szczegóły na stronie zoo.

 

Gdańskie zoo ponownie otwarte. Deszczowy dzień nie odstraszył miłośników zwierząt

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze