PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańskie Centrum Świadczeń. Ponad 32 tysięcy wniosków o świadczenie „Dobry start”  

Gdańskie Centrum Świadczeń. Ponad 32 tysięcy wniosków o świadczenie „Dobry start”  
Świadczenie “Dobry Start” to 300 zł na wyprawkę szkolną. Do gdańskich rodzin trafiło już ponad 12 mln zł na podręczniki dla 40,3 tys. dzieci. Osoby uprawnione do tego świadczenia mają czas na złożenie wniosku do końca listopada 2020 roku.
foto_koronawirus-768x512

Od początku sierpnia 2020 roku przyjmowane są również wnioski papierowe. Dokumenty można składać w specjalnych wrzutniach, wysłać pocztą lub złożyć w punktach obsługi GCS pod pod warunkiem zachowania wszelkich rygorów sanitarnych

Fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

 

Do Gdańskiego Centrum Świadczeń wpłynęło ponad 32 tys. wniosków o świadczenie „Dobry start”, większość z nich - 30,8 tysiąca - została już rozpatrzona (dane na 1 września). 

Świadczenie “Dobry Start”  to 300 zł na wyprawkę szkolną, przyznawane bez względu na osiągany dochód. Przysługuje raz w roku na każde rozpoczynające rok szkolny dziecko, uczące się w szkole podstawowej, ponadpodstawowej, szkole dla dorosłych lub szkole policealnej do ukończenia przez nie 20 roku życia. Osoby legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności mogą otrzymać wsparcie do 24 roku życia. Programem nie są objęte dzieci w zerówce.

 

Miasto uruchomiło pierwsze wypłaty świadczenia „Dobry start”

 

Aby otrzymać 300+, należy złożyć wniosek. Może to zrobić rodzic dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka. W przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej o świadczenie wnioskuje rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. Wniosek trzeba złożyć do końca listopada 2020 roku.

- Gorąco zachęcam do składania wniosków on-line - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. - To zdecydowanie najprostsza i najszybsza forma ubiegania się o świadczenia. Proszę pamiętać, że zagrożenie koronawirusem jest nadal aktualne, a o świadczenie 300 plus będzie wnioskowało ok. 35 tys. rodziców i opiekunów. Dlatego wspólnie zadbajmy o nasze zdrowie i wybierzmy bezpieczny sposób składania wniosku zamiast osobistej wizyty w Gdańskim Centrum Świadczeń..

Wnioski elektroniczne o 300+ można składać za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

 

GCS2
Świadczenie “Dobry Start”  to 300 zł na wyprawkę szkolną, przyznawane raz w roku bez względu na osiągany dochód .
Fot. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

 

Świadczenie Dobry Start, fundusz alimentacyjny, zasiłek rodzinny. Nowe wnioski od 1 lipca

 

Od początku sierpnia 2020 roku przyjmowane są również wnioski papierowe. Dokumenty można składać w specjalnych wrzutniach, które znajdują się: 

Gdańskie Centrum Świadczeń

  • ul. 3 Maja 9,
  • ul. Powstańców Warszawskich 25.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

  • CPS 1 – ul. Modrzewskiego 2A,
  • CPS 2 – Pl. Ks. Gustkowicza 13,
  • CPS 3 – ul. Dyrekcyjna 5 (parter),
  • CPS 4 – ul. Lecha 1,
  • CPS 5 – ul. Siennicka 25,
  • CPS 7 – ul. Marynarki Polskiej 134A.

Wnioski można wysłać pocztą lub złożyć w punktach obsługi przy ul. 3 Maja 9 lub ul. Powstańców Warszawskich 25 (budynek po Scenie Muzycznej GAK) -  pod warunkiem zachowania wszelkich rygorów sanitarnych.

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl