PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Hybrydowe auto, rower, hulajnoga elektryczna. Weź udział w loterii PIT i wygraj
Hybrydowe auto, rower, hulajnoga elektryczna. Weź udział w loterii PIT i wygraj
Mieszkasz w Gdańsku? Płacisz podatki w gdańskiej skarbówce? Weź udział w wielkiej loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!” i wygraj jedną z fantastycznych nagród: hybrydowe auto, rower lub hulajnogę elektryczną. Start już 1 marca!
Już po raz trzeci będzie można wygrać ekologiczne auto w loterii PIT w Gdańsku. Się opłaca! , ale nie tylko
Już po raz trzeci będzie można wygrać ekologiczne auto w loterii "PIT w Gdańsku. Się opłaca!", ale nie tylko
Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Miejska kampania z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. W pierwszej edycji do loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!” zgłosiło się prawie 15 tys. mieszkańców, a w następnym już 19 tys.

Nie bez powodu organizatorzy liczą w tym roku na kolejny rekord. Gdańsk jako pierwsze polskie miasto otrzymał w 2017 roku certyfikat „smart city”. Tym samym został okrzyknięty najbardziej przyjaznym miastem w Polsce. Potwierdzeniem popularności wyboru grodu nad Motławą na miejsce do życia są ciągle przybywający nowi mieszkańcy i mieszkanki Gdańska, w przeciwieństwie chociażby do sąsiedniej Gdyni i Sopotu. W 2017 roku zanotowano wzrost liczby mieszkańców Gdańska równo o 500 osób, a w 2018 roku o 575. Więcej mieszkańców to więcej podatników, a co za tym idzie środków w budżecie miasta na edukację, sport, politykę społeczną, przedszkola, żłobki, kulturę, komunikację, inwestycje.

Gdańsk był też jednym z pierwszych miast, które po Warszawie, czy Krakowie wprowadzili kampanię  PIT-ową z cennymi nagrodami dla swoich mieszkańców. W ślad za nim poszły ościenne miasta.

Warto przypomnieć, że w zeznaniu podatkowym ważne jest miejsce zamieszkania, a nie zameldowania.


Po co płacić w Gdańsku?

Tylko ubiegłoroczna edycja loterii zachęcającej mieszkańców do płacenia PIT-u w Gdańsku sprawiła, że do miejskiej kasy wpłynęło ponad 11 mln zł, dla porównania w roku 2017 - 10 mln zł.Oznacza to, że decyzję o pozostawieniu swoich podatków w Gdańsku w ubiegłym roku podjęło 4 622 nowych podatników.

- To duży sukces, który motywuje do kontynuowania akcji i przekonywania nowych mieszkańców, żeby swój PIT złożyli w Gdańsku, gdzie na co dzień mieszkają, pracują, studiują i odpoczywają. Dzięki tym podatkom miasto może m.in. budować nowe baseny, zwiększać liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach, polepszać infrastrukturę drogową, co przekłada się na komfort życia wszystkich mieszkańców - mówi Aleksandra Dulkiewicz, pełniąca obowiązki prezydenta miasta Gdańska.


Rozlicz się w Gdańsku i odjedź…

…rowerem, autem lub na hulajnodze. Bo pula 26. nagród w tegorocznej loterii jest imponująca. Dlatego każdy, bez względu na to jak długo mieszka w Gdańsku, a rozliczy swój PIT w jednym z gdańskich urzędów skarbowych może wygrać elektryczną hulajnogę, rower lub ekologiczne auto.

 

Nie bez powodu nagrodami w loterii są przyjazne dla środowiska. Gdańsk już od dawna promuje ekologiczne rozwiązania w transporcie miejskim.
Nie bez powodu nagrodami w loterii są przyjazne dla środowiska. Gdańsk już od dawna promuje ekologiczne rozwiązania w transporcie miejskim.
Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Nie bez powodu nagrody w loterii są przyjazne dla środowiska. Gdańsk już od dawna promuje ekologiczne rozwiązania w transporcie miejskim. Jako jedno z pierwszych miast w Polsce wprowadziło bezpłatne parkowanie dla samochodów z napędem elektrycznym oraz typu plug-in. Stąd pomysł na nagrodę główną, tj. hybrydową Toyotę Yaris w wersji premium.

Oprócz auta organizatorzy przygotowali do rozlosowania 15 rowerów miejskich Kross model TRANS 8.0. Wprawdzie mieszkańców Gdańska nie trzeba zachęcać do korzystania ze ścieżek rowerowych w mieście, czego dowodem jest zwłaszcza okres od wiosny do jesieni. Ale nagroda jest też odniesieniem do aktywnej polityki rowerowej miasta, który od lat zajmuje czołowe pozycje w ogólnopolskich rankingach rowerowych i jest pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji dla najmłodszych „Rowerowy Maj”. I wreszcie na uczestników kampanii czeka 10 hulajnóg XIAOMI MIJIA 365 z elektrycznym napędem. To doskonała alternatywa i pomysł na środek transportu do pracy czy na uczelnię.


Jak wygrać?

Do trzeciej edycji gdańskiej loterii można zgłaszać się na stronie www.gdansk.pl/pit już od 1 marca. Wystarczy wypełnić formularz, tj. podać imię i nazwisko, numer PESEL, adres e-mail i numer telefonu. Trzeba także potwierdzić fakt złożenia deklaracji PIT za rok 2018 w Urzędzie Skarbowym właściwym dla obszaru administracyjnego Gdańska. Każdy, kto po raz pierwszy składa deklarację PIT w naszym mieście, powinien zaznaczyć to w formularzu. Po wypełnieniu uczestnik loterii otrzyma unikatowy kod rejestracyjny.

Formularz rejestracyjny będzie aktywny do 5 maja.

Warto dodać, że w loterii mogą wziąć udział także obcokrajowcy, którzy żyją i pracują w Gdańsku. Dla nich przygotowano angielską wersję strony www.gdansk.pl/pit. Oni także mogą stać się posiadaczami jednej z nagród, o ile wcześniej rozliczą się w gdańskiej skarbówce.

Punkt stacjonarny rejestracji w loterii

Dla osób, które nie posiadają dostępu do Internetu przygotowano punkt rejestracyjny zlokalizowany na stanowisku nr 10 w Sali Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miejskim przy ul. Nowe Ogrody 8/12. Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach funkcjonowania urzędu. Mamy nadzieję, że będzie to pomocne rozwiązanie m.in. dla seniorów, którzy przy pomocy przeszkolonej osoby będą mogli wziąć udział w zabawie.

Losowanie nagród odbędzie się 9 maja 2019 roku. Wyniki loterii zostaną opublikowane na stronie Organizatora loterii - www.gdansk.pl/pit.

 

 

Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze
Aldona Dybukwww.gdansk.plaldona.dybuk@gdansk.pl
Aldona Dybuk - najnowsze