PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańskie plenery "wystąpią" w nowym serialu TVN. Zdjęcia rozpoczęte, w obsadzie gwiazdy

Gdańskie plenery "wystąpią" w nowym serialu TVN. Zdjęcia rozpoczęte, w obsadzie gwiazdy
We wtorek, 17 września, w Gdańsku pojawiła się ekipa filmowa, aby nakręcić zdjęcia do nowego serialu TVN „Motyw”. W rolach głównych zobaczymy plejadę gwiazd - m.in. Małgorzatę Kożuchowską, Agnieszkę Grochowską, Michała Czerneckiego, Olgę Bołądź, Adama Ferencego i Marcina Perchucia. Zdjęcia potrwają do 22 września.
Agnieszka Grochowska jako Anna „Czarna” Czarnecka
Agnieszka Grochowska jako Anna „Czarna” Czarnecka
mat. prasowe

 

„Motyw” to historia o miłosnym trójkącie, pozorach i kłamstwie, w które uwikłani są główni bohaterowie. Akcja serialu rozgrywa się w dwóch przestrzeniach czasowych - widzowie zobaczą historię osadzoną we współczesnym Gdańsku, a w retrospekcjach fabuła przeniesie się do lat 80.

- Nasza gdańska opowieść w serialu „Motyw” jest połączeniem filmu noir i dramatu obyczajowego - mówi reżyser Paweł Maślona, który jest dziś jednym z najzdolniejszych twórców młodego pokolenia (m.in. reżyserował wielokrotnie nagradzany głośny film „Atak paniki”, był także współscenarzystą „Demona” Marcina Wrony).

- Chcemy podtrzymywać w widzach napięcie charakterystyczne dla policyjnego thrillera, ale będziemy jednocześnie pokazywać, że kryminał nie musi opowiadać o ludziach odmiennych od nas. Bo tak naprawdę każdy z nas bywa słaby i często różnica pomiędzy ścigającym a ściganym nie jest duża. Gdańsk jest idealnym miejscem do osadzenia tej wielowymiarowej historii - dodaje Maślona.

 

Michał Czernecki wcieli się w rolę Pawła Szulca
Michał Czernecki wcieli się w rolę Pawła Szulca
mat. prasowe

 

W rolach głównych zobaczymy plejadę gwiazd - m.in. Małgorzatę Kożuchowską, Agnieszkę Grochowską, Michała Czerneckiego, Andrzeja Konopkę, Magdalenę Walach, Olgę Bołądź, Adama Ferencego, Marcina Perchucia oraz Bartłomieja Kotschedoffa.

- To ogromny zaszczyt realizować serial z tak znakomitymi aktorami, właśnie w Gdańsku - podkreśla producentka serialu Dorota Kośmicka. - Rok temu, o tej porze, zachęcał nas do tego sam prezydent miasta, a dziś gościmy na gdańskich ulicach z prawdziwymi gwiazdami. Pokazanie w serialu tego najpiękniejszego nad polskim morzem miasta, w którym mamy nadzieję znaleźć wierną widownię, jest dla DGA Studio dużą przyjemnością i satysfakcją.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się we wtorek, 17 września. Ekipę produkcyjną oraz aktorów spotkać będzie można m.in. przy gdańskim lotnisku, na plaży Stogi czy w okolicach ulicy Elektryków. W serialu pojawią się takie charakterystyczne obiekty miasta. jak np. Ratusz Głównego Miasta, Żuraw, Długi Targ, Wyspa Spichrzów, Ołowianka, molo w Brzeźnie, Stadion Energa Gdańsk, Zielona i Złota Brama, Kościół Mariacki czy chociażby Fontanna Neptun. Zdjęcia potrwają do 22 września. Sceny nakręcone nad Bałtykiem obecne będą we wszystkich z 10. zaplanowanych odcinków.

 

Serial będzie połączeniem mrocznego filmu noir i dramatu obyczajowego
Serial będzie połączeniem mrocznego filmu noir i dramatu obyczajowego
mat. prasowe

 

Emisja serialu planowana jest na wiosnę 2020, ale wcześniej „Motyw” będzie można zobaczyć w player.pl.

- Cieszę się, że w przyszłym roku telewidzowie obejrzą serial, którego akcja toczy się w naszym pięknym Gdańsku. Rzesze turystów, którzy nie tylko latem odwiedzają nasze miasto dowodzą, jak wiele osób chce zwiedzić Gdańsk, dobrze spędza tu wolny czas i chętnie wraca. Ufam, że wielbicieli Gdańska przybędzie. Wierzcie Państwo, w Gdańsku wspaniale się żyje i wypoczywa. I tylko jak najmniej kryminalnych historii niech nam się wszystkim zdarza w realnym życiu - komentuje prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

 

Producentem serialu jest DGA Studio, Dorota Kośmicka-Gacke („Diagnoza”, „Druga szansa”, „Niania”, „Kasia i Tomek”, „Camera Cafe”) i Jan Kępiński („Milionerzy”, „Agent: Gwiazdy”) na zlecenie TVN. Za scenariusz odpowiada zespół: Tomasz Titkow (główny scenarzysta), Joanna Titkow i Ewa Popiołek, pod nadzorem kreatywnym Katarzyny Śliwińskiej-Kłosowicz (szefowa działu literackiego TVN, odpowiedzialna m.in. za seriale: „Druga Szansa” „Pod Powierzchnią” czy „Diagnoza”). Serial reżyseruje Paweł Maślona, operatorem jest Mikołaj Łebkowski, kierownikiem produkcji - Robert Feluch. Autorem scenografii jest Elwira Pluta, charakteryzacji Aneta Brzozowska, a kostiumów Dorota Williams. Montażem zajmie się Piotr Kmiecik i Wojciech Mrówczyński.

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl