PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańsk. Tu się żyje! Tu czekają na Ciebie możliwości

Gdańsk. Tu się żyje! Tu czekają na Ciebie możliwości
Gdańsk widziany z perspektywy dwójki bohaterów, którzy decydują się zostać w nim na stałe - to najnowszy, zrealizowany w nietypowej konwencji spot promocyjny miasta. Spot ma być inspiracją do rozważenia życiowej zmiany: w Gdańsku czekają nowe możliwości, ciekawa praca, dobre zarobki, inspirujące otoczenie, relaks na wyciągnięcie ręki.

Dwójka bohaterów decyduje się zostać w Gdańsku na stałe
Dwójka bohaterów decyduje się zostać w Gdańsku na stałe
fot. Diana Raczkiewicz

Nowatorski w charakterze spot zmontowany został ze scen jak wyciętych z pełnometrażowego filmu. Całość prowadzi głos lektora.

- Jak na prawdziwy zwiastun przystało, można go było obejrzeć w kinach w największych miastach w Polsce - tłumaczy Anna Zbierska, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej - Montaż nie zdradza pełnej fabuły, intryguje, zaprasza widza do posmakowania gdańskiej rzeczywistości na własny, indywidualny sposób – dodaje Zbierska.

Młodzi i ambitni ludzie goniący za lepszym miejskim życiem przyjeżdżają na urlop do Gdańska i postanawiają zostać w nim na stałe. Bo Gdańsk to miasto, w którym się żyje: doskonałe miejsce do pracy, ale również wypoczynku, inspirujące, pełne energii i pasji, nowoczesne, ale z nietuzinkową historią w tle. Takie jak ludzie, którzy tu mieszkają.

GDAŃSK. TU SIĘ ŻYJE


Emisja zwiastuna w kinach w Warszawie, Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Olsztynie i Toruniu, pozytywnie przyjęta przez widzów, to początek kampanii teaserowej Gdańsk. Tu się żyje! - ma zachęcić do rozważenia życiowej decyzji o przeniesieniu się tu na stałe. Dedykowana podstrona internetowa przybliżająca syntetycznie najważniejsze fakty i liczby oraz powstała w trakcie produkcji filmu galeria niebanalnych, czasem żartobliwych zdjęć prezentują atuty Gdańska w różnych aspektach.

Więcej na: www.gdansk.pl/tu-sie-zyje


- Nie po raz pierwszy Gdańsk zaprasza nowych mieszkańców - przypomina Anna Zbierska - Już w 2008 roku ogólnopolska kampania promocyjna pod tym samym hasłem przekonywała, że Gdańsk oferuje wysoką jakość życia: „Jeżeli szukasz miejsca przepełnionego energią, gdzie na każdym kroku historia sprzed 1000 lat zderza się z tą najnowszą, gdzie każdy może przeskoczyć swój płot i nadać bieg historii, to Gdańsk jest Twoim miejscem na Ziemi. Tu chwycisz wiatr w żagle.” To wciąż aktualne przesłanie.Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze
Olimpia SchneiderUrząd Miejski w GdańskuKancelaria PrezydentaReferat Prasowyolimpia.schneider@gdansk.gda.pl
Olimpia Schneider - najnowsze