PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańsk, Sopot i Gdynia na niezwykłych zdjęciach w kalendarzu charytatywnym. Kup i pomóż

Gdańsk, Sopot i Gdynia na niezwykłych zdjęciach w kalendarzu charytatywnym. Kup i pomóż
Jak słońce, mróz, burza czy sztorm potrafią odmienić Gdańsk, Gdynię i Sopot? Można się o tym przekonać kupując Kalendarz Charytatywny „Trójmiasto.2019”, przedstawiający 12 pięknych zdjęć tych trzech miast w różnych porach roku. Warto ofiarować jako świąteczny prezent - przy okazji pomagamy 16-letniemu Natanielowi, choremu na raka kości z przerzutami.
W Kalendarzu Charytatywnym Trójmiasto.2019  znalazły się m.in. zdjęcia Długiego Pobrzeża w Gdańsku
W Kalendarzu Charytatywnym "Trójmiasto.2019" znalazły się m.in. zdjęcia Długiego Pobrzeża w Gdańsku
mat. prasowe


Ujęcia, które znajdziemy na 12. kartach Kalendarza Charytatywnego „Trójmiasto.2019”, zostały wybrane spośród kilku tysięcy zdjęć, wykonanych w ostatnim roku przez twórcę kalendarza, fotografa Jakuba Formelę.

- Te 12 kart to dźwięk budzika o 3 nad ranem, to skrzypiący pod nogami śnieg, kiedy w mroźny poranek w świetle czołówki czekam na plaży na wschód, albo nieprzemakalna kurtka, która przegrywa z ulewnym deszczem, kiedy próbuję łapać w kadr błyskawicę uderzającą w taflę Bałtyku. Czy to opis ekstremalnej wyprawy? Nie. To dowód na to, że widok pustej plaży, kormoranów suszących skrzydła i słońca wyłaniającego się z morza jest na wyciągnięcie ręki. Dla każdego, za darmo i przez 365 dni w roku - opisuje autor.


Kalendarz nie tylko ozdobi ścianę, ale i pomoże Natanielowi w walce z rakiem i dochodzeniu do zdrowia
Kalendarz nie tylko ozdobi ścianę, ale i pomoże Natanielowi w walce z rakiem i dochodzeniu do zdrowia
mat. prasowe


„Trójmiasto.2019” to nie tylko przydatny kalendarz i zarazem piękna, ciekawa ozdoba, ale przede wszystkim wspaniały sposób, by wspomóc charytatywnie 16-letniego Nataniela, syna Magdy zrzeszonej w fotograficznej społeczności IgersGdansk. W czerwcu tego roku zdiagnozowano u niego raka kości udowej z obustronnymi przerzutami do płuc.

Mimo młodego wieku, Nataniel przeszedł już poważną operację usunięcia guza oraz wstawienia endoprotezy. To jednak nie koniec trudnej drogi, jaka jest przed nim i jego rodziną. Chłopak leczony jest w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. W kolejnych miesiącach czekają go następne sesje chemioterapii oraz intensywna rehabilitacja, która pomoże mu w powrocie do zdrowia.

- Droga ku normalnemu życiu jest długa i kosztowna, a Nataniel potrzebuje wsparcia. Dlatego całkowity zysk ze sprzedaży kalendarza „Trójmiasto.2019” zostanie przekazany na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Nataniela - zdecydował Jakub Formela.

Koszt kalendarza to 75 zł. Za jego projekt, produkcję i dystrybucję odpowiedzialna jest agencja JAMEL. Kalendarz został wydrukowany w gdańskiej drukarni APLA na wysokiej jakości papierze (format A3) w technice offsetowej. Dzięki temu możliwe było wydobycie głębi barw i osiągnięcie efektu, który odróżnia go od kalendarzy sprzedawanych masowo.

Kalendarz można kupić przez stronę: Kalendarz Charytatywny "Trójmiasto.2019"


oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl