PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańsk po raz pierwszy powitał laserami Nowy Rok - publiczność oczarowana

Gdańsk po raz pierwszy powitał laserami Nowy Rok - publiczność oczarowana
Miał to być swoisty eksperyment. Po raz pierwszy Miasto Gdańsk zafundowało sylwestrowej publiczności nie pokaz fajerwerków, ale technologiczne show z promieniami laserów, które “tańczyły” w rytm muzyki. Wszystko wskazuje na to, że eksperyment udał się bardzo dobrze.
Pokaz był tak efektowny, że większość publiczności nagrywała niesamowite laserowe wizje kamerami swoich telefonów komórkowych
Pokaz był tak efektowny, że duża część publiczności nagrywała niesamowite laserowe wizje kamerami swoich telefonów komórkowych
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


- O tym nie da się opowiedzieć, to trzeba zobaczyć - mówił przed sylwestrem w wywiadzie dla gdansk.pl Jarosław Nadolny, właściciel firmy Visual Sensation Laser shows & technologies, która odpowiadała za sylwestrowy pokaz laserowy w Gdańsku.

I trzeba przyznać, że nie były to przechwałki.

Tysiące gdańszczan i gości w zachwycie oglądało laserowe show na Targu Węglowym. Duża część publiczności nagrywała te niesamowite obrazy na kamery telefonów komórkowych. Widowisko trwało ok. 10 minut. Radość była tym większa, że pogoda - jak na przełom grudnia i stycznia - dopisała: temperatura była na plusie, nie padał deszcz. Nawet jeśli komuś przeszkadzały chłodniejsze powiewy wiatru, to i tak stał jak zaczarowany, oglądając feerię barw i kształtów, wykreowanych przez laserową aparaturę.

W tym roku więcej miast w Polsce zdecydowało się na rezygnację z pokazu fajerwerków na rzecz laserowego show. Tak było m.in. w Warszawie, Krakowie i Bydgoszczy. Samorządowi urzędnicy podkreślali - podobne jak w Gdańsku - że widowisko z użyciem laserów jest nie mniej spektakularne, a przy tym nie robi takiego hałasu jak fajerwerki, co powinno spodobać się w szczególności gdańskim psom i kotom, a także ich opiekunom.

Czy zastąpienie fajerwerków laserami to dobry pomysł? Kto w sylwestrowy wieczór nie był na Targu  Węglowym, i tak może sobie wyrobić opinię na ten temat - za pośrednictwem naszego filmu:


oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl