Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Gdańsk na szczycie rankingu TripAdvisor. Jako coraz bardziej popularne miasto Europy wśród turystów

Popularność Gdańska wśród turystów rośnie najszybciej spośród innych miast Europy. Nasze miasto znalazło się na pierwszym miejscu w rankingu Top Destinations on the Rise - Europe opublikowanym przez TripAdvisor, który jest jednym z największych opiniotwórczych i międzynarodowych serwisów dotyczących turystyki.

Gdańsk na szczycie rankingu TripAdvisor. Jako coraz bardziej popularne miasto Europy wśród turystów
A
A
data publikacji: 04 września 2018 r.
Turyści pokochali Gdańsk
Turyści pokochali Gdańsk. Za historię, architekturę, za atmosferę
Maciej Kosycarz/KFP

TripAdvisor jest jednym z najbardziej popularnych i opiniotwórczych międzynarodowych serwisów dotyczących turystyki.
Już w styczniu tego roku Gdańsk pojawił się wysoko w rankingu TripAdvisor, w kategorii Top Destination on the Rise, dotyczącym najciekawszych miast do odwiedzenia. Gdańsk zajął wtedy piąte miejsce (na dziesięć) i był jedynym kierunkiem z Polski. Można powiedzieć, że była to opinia samych turystów, ponieważ miejsca w tym rankingu redakcja układa kierując się kryterium rocznego wzrostu pozytywnych opinii podróżników w serwisie. A ci stopniują atrakcyjność miasta oceniając położenie, zabytki i kuchnię danej destynacji.

Kilka dni temu znów Gdańsk dał się zauważyć z dobrej strony, o czym napisał też niezwłocznie Harper’s Bazaar na swojej stronie w zakładce podróże.

TripAdvisor donosi, po przeanalizowaniu liczby rezerwacji hotelowych w tym roku, że wciąż rośnie zainteresowanie Gdańskiem jako celem podróży. Nasze miasto znalazło się teraz na szczycie rankingu Top Destinations on the Rise - Europe, opublikowanym 1 września. Jest to roczne podsumowanie kierunków uzyskujących coraz większą popularność.

Dopiero na kolejnych pozycjach znalazły się łotewska Ryga, chorwackie miasto Rovinj czy hiszpańska Nerja.

Nasze miasto opisane jest w TripAdvisor jako jedno z najpiękniejszych nad Morzem Bałtyckim, które w historii odgrywało znaczącą rolę, szczególnie w XX wieku.
To tutaj bowiem stoczono pierwszą bitwę II wojny światowej (w obronie półwyspu Westerplatte) - donosi TripAdvisor - a w latach 80. XX wieku narodziła się Solidarność - ruch robotniczy, który doprowadził do upadku komunizmu w Europie. Portal zwraca też uwagę na skrupulatnie odbudowaną starą część miasta, zrównaną z ziemią podczas wojny oraz XIV-wieczny Ratusz, w którym znajduje się jeden z oddziałów Muzeum Gdańska i radzi odwiedzić oprócz Dolnego Miasta - Muzeum II Wojny Światowej i Bazylikę Mariacką. 

-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl