PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Gdańsk na szczycie rankingu TripAdvisor. Jako coraz bardziej popularne miasto Europy wśród turystów
Gdańsk na szczycie rankingu TripAdvisor. Jako coraz bardziej popularne miasto Europy wśród turystów
Popularność Gdańska wśród turystów rośnie najszybciej spośród innych miast Europy. Nasze miasto znalazło się na pierwszym miejscu w rankingu Top Destinations on the Rise - Europe opublikowanym przez TripAdvisor, który jest jednym z największych opiniotwórczych i międzynarodowych serwisów dotyczących turystyki.
Turyści pokochali Gdańsk
Turyści pokochali Gdańsk. Za historię, architekturę, za atmosferę
Maciej Kosycarz/KFP

TripAdvisor jest jednym z najbardziej popularnych i opiniotwórczych międzynarodowych serwisów dotyczących turystyki.
Już w styczniu tego roku Gdańsk pojawił się wysoko w rankingu TripAdvisor, w kategorii Top Destination on the Rise, dotyczącym najciekawszych miast do odwiedzenia. Gdańsk zajął wtedy piąte miejsce (na dziesięć) i był jedynym kierunkiem z Polski. Można powiedzieć, że była to opinia samych turystów, ponieważ miejsca w tym rankingu redakcja układa kierując się kryterium rocznego wzrostu pozytywnych opinii podróżników w serwisie. A ci stopniują atrakcyjność miasta oceniając położenie, zabytki i kuchnię danej destynacji.

Kilka dni temu znów Gdańsk dał się zauważyć z dobrej strony, o czym napisał też niezwłocznie Harper’s Bazaar na swojej stronie w zakładce podróże.

TripAdvisor donosi, po przeanalizowaniu liczby rezerwacji hotelowych w tym roku, że wciąż rośnie zainteresowanie Gdańskiem jako celem podróży. Nasze miasto znalazło się teraz na szczycie rankingu Top Destinations on the Rise - Europe, opublikowanym 1 września. Jest to roczne podsumowanie kierunków uzyskujących coraz większą popularność.

Dopiero na kolejnych pozycjach znalazły się łotewska Ryga, chorwackie miasto Rovinj czy hiszpańska Nerja.

Nasze miasto opisane jest w TripAdvisor jako jedno z najpiękniejszych nad Morzem Bałtyckim, które w historii odgrywało znaczącą rolę, szczególnie w XX wieku.
To tutaj bowiem stoczono pierwszą bitwę II wojny światowej (w obronie półwyspu Westerplatte) - donosi TripAdvisor - a w latach 80. XX wieku narodziła się Solidarność - ruch robotniczy, który doprowadził do upadku komunizmu w Europie. Portal zwraca też uwagę na skrupulatnie odbudowaną starą część miasta, zrównaną z ziemią podczas wojny oraz XIV-wieczny Ratusz, w którym znajduje się jeden z oddziałów Muzeum Gdańska i radzi odwiedzić oprócz Dolnego Miasta - Muzeum II Wojny Światowej i Bazylikę Mariacką. 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl