PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańsk Miastem Zawodowców. Lepsze warunki kształcenia uczniów w szkołach zawodowych

Gdańsk Miastem Zawodowców. Lepsze warunki kształcenia uczniów w szkołach zawodowych
Dziewięć szkół średnich objął program Gdańsk Miastem Zawodowców, który znacznie poprawi jakość kształcenia uczniów w szkołach zawodowych. Całkowita wartość projektu to ponad 65 mln złotych, która niemal w całości pokryta jest z dofinansowania unijnego.
Zespół Szkół Łączności - jedna z sal edukacyjnych po remoncie
Zespół Szkół Łączności - jedna z sal edukacyjnych po remoncie
fot. DRMG

 

Realizacja projektu Gdańsk Miastem Zawodowców ma podnieść standard w dotychczasowej infrastrukturze budowlanej szkół średnich oraz zoptymalizować kształcenie uczniów przy zachowaniu pełnej integracji z dotychczasowym zapleczem edukacyjnym w takich branżach jak m.in. transport, motoryzacja, elektronika czy budownictwo. Nowoczesne wyposażenie wpłynie na lepsze przygotowanie młodych ludzi do wykonywania konkretnego zawodu i dostosowania się do wymogów rynków pracy.

Program Gdańsk Miastem Zawodowców objął 9 szkół, a jego wartość to ponad 65 mln złotych.

Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące Conradinum przy ul. Piramowicza

W maju 2019 roku zakończyliśmy remont sal i korytarza w Szkołach Okrętowych i Ogólnokształcących Conradinum. Roboty budowlane przeprowadzono w pięciu salach dydaktycznych. W części gmachu zostały wymienione okna i drzwi. Wykonawca zajął się również wymianą grzejników, wentylacji i instalacji kanalizacyjnej. W ramach zadania przeprowadzono także osuszanie ściany budynku oraz izolacji zewnętrznej. Koszt inwestycji wyniósł 879 450,00 zł.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 przy ul. Smoleńskiej

W czerwcu br. zakończyło się zadanie związane z przebudową dwóch pracowni w głównym budynku CKZiU nr 2 przy ul. Smoleńskiej. Ponadto na potrzeby utworzenia ścieżek edukacyjnych zainwestowano w zagospodarowanie terenu wokół placówki. Dodatkowo szkoła otrzyma także specjalistyczne wyposażenie dla pracowni chemicznej i środowiskowej. Łączny koszt prac to niemal 700 tys. złotych.

Zespół Szkół Samochodowych przy ul. Elbląskiej

We wrześniu br. zakończyła się modernizacja warsztatów szkolnych i pracowni szkolnej w budynku Zespołu Szkół Samochodowych przy ul. Elbląskiej. Pracownie wyposażono m.in. w nowoczesne stanowiska do badań systemów wtryskowych. Szkoła została także wyposażona w motocykl. W planach jest także dostawa samochodu do diagnostyki aut hybrydowych.

Zespół Szkół Łączności przy ul. Podwale Staromiejskie

Program objął także Zespół Szkół Łączności. Roboty budowlane, które zakończyły się z końcem września, prowadzone były w trzech budynkach zajmowanych przez ZSŁ. W budynku A Wykonawca przeprowadził remont w wybranych salach lekcyjnych na I i II piętrze. Zakres zadania obejmował także montaż nowego wyposażenia w przebudowywanych pracowniach oraz oświetlenia LED. W budynku B zaadaptowane zostały trzy sale lekcyjne. Prace w budynku C objęły poszczególne sale na trzech piętrach. Część pomieszczeń, które pełniły funkcję mieszkalną i administracyjną, została zaadaptowana na cele dydaktyczne. Jednym z elementów zadania było także przebudowa bursy, umożliwiająca dostosowanie warunków do wymogów przepisów bezpieczeństwa pożarowego. Koszt inwestycji to niecałe 10,4 mln złotych.

Zespół Szkół Energetycznych przy ul. Reja

Przy tej placówce powstaje budynek o wymiarach 31,49 x 14,56 m. Będzie to obiekt jednopiętrowy, wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje, w którym znajdą się pracownie. Na dachu budynku zostaną zamontowane urządzenia energetyki odnawialnej, a w jego sąsiedztwie wykonana zostanie niewielka elektrownia wiatrowa. Koszt inwestycji to ponad 2,6 mln złotych. Prace potrwają do listopada br.

Zespół Szkół Morskich przy ul. Wyzwolenia

Na terenie Zespołu Szkół Morskich trwa budowa dwupoziomowego pawilonu przeznaczonego na laboratoria i pracownie. W budynku będą mieściły się laboratoria i pracownie językowe, nawigacji, logistyczne, logistyczno – spedycyjne, mechaniczne, eksploatacji portów i terminali, informatyczne, a także pomieszczenie biurowe, pokój nauczycielski, szatnia, magazyny, pomieszczenia higieniczno-sanitarne. Budynek będzie monitorowany i będzie miał dostęp do Internetu. Koszt prac to 6,3 mln złotych. Prace zakończą się w lutym 2020 roku.

Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku

Na terenie ZSAKiH-U powstanie budynek, w którym odbywać się będą warsztaty na potrzeby kształcenia w zawodzie technik obsługi turystycznej w branży turystyka, sport i rekreacja oraz technik architektury krajobrazu w branży środowisko. Dwukondygnacyjny budynek będzie wyposażony w windę. Przetarg na realizację zadania został już ogłoszony. Otwarcie ofert nastąpi 9 listopada. Budowa ma potrwać 9 miesięcy od daty podpisania umowy.

Państwowe Szkoły Budownictwa przy al. Grunwaldzkiej

Na przełomie 2019 i 2020 roku planowane jest ogłoszenie przetargu na rozbudowę i modernizację wiat warsztatowych na terenie PSB przy al. Grunwaldzkiej. Prace przy przebudowie wiat powinny rozpocząć się w pierwszym kwartale 2020 roku i potrwać do września przyszłego roku.

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy al. Legionów

Na terenie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich zaplanowano dobudowę pomieszczeń, które przeznaczone będą na pawilony warsztatowe. Ponadto przewiduje się budowę sali konferencyjnej. W pierwszym kwartale 2020 roku zakończą się prace projektowe dla zadania. Przetarg na realizację inwestycji zostanie ogłoszony w połowie przyszłego roku.


Projekt pn.: „Gdańsk miastem zawodowców – rozwój infrastruktury szkół zawodowych: budowa, rozbudowa, przebudowa oraz wyposażenie obiektów szkół zawodowych w Gdańsku”. Projekt realizowany jest we współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

logo

 

Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze
Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze