PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdańsk bez plastiku. Zobacz jak powstaje ekologiczny mural na ścianie SP nr 27

Gdańsk bez plastiku. Zobacz jak powstaje ekologiczny mural na ścianie SP nr 27
Nowy mural o treści społecznej powstaje na fasadzie Szkoły Podstawowej nr 27 przy ul. Srebrniki 10 w Gdańsku. Ma zachęcać do włączenia się w akcję „Gdańsk bez plastiku”.
Marek Looney Rybowski w czasie prac nad muralem
Marek Looney Rybowski w czasie prac nad muralem
zdj. Dariusz Kwidzinski/gdansk.pl

 

Ogromny mural na ścianie Szkoły Podstawowej nr 27 w Gdańsku jest już prawie gotowy. Przedstawia chłopca, który z procy wystrzeliwuje plastikową butelkę. Dzieło jest elementem kampanii „Gdańsk bez plastiku”. Autorem jest trójmiejski artysta Marek Looney Rybowski. Wcześniej tworzył on m.in. mural Gdańsk dziękuję medykom, który widnieje na jednym z filarów estakady.

Zobacz relację wideo:


Czytaj też: Gdańsk dziękuje medykom. Zobacz, jak powstaje mural pod estakadą nad ul. Siennicką


Wielkoformatowe dzieło to kolejny krok mający na celu promowanie ekologii i zachęcanie gdańszczan i gdańszczanek do troski o środowisko i praktykowania ekologicznych działań na co dzień. Wśród 10 zasad bez plastiku znalazły się m.in.: zabieranie na zakupy toreb bawełnianych, zamawianie napojów w kubkach wielorazowego użytku bez słomek czy pakowanie jedzenia na wynos we własne szklane lub metalowe pojemniki.

zasady)O


Więcej na temat kampanii:
Gdańsk bez plastiku


Mural przy ul. Srebrniki 10 w Gdańsku będzie pierwszym z planowanego cyklu prac. Jego oficjalne odsłonięcie zaplanowane zostało na piątek 25 września.

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl