PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

FETA 2019. Energetyczny rock i powietrzne akrobacje na zakończenie festiwalu - spektakl “Muaré Experience” 14 lipca

FETA 2019. Energetyczny rock i powietrzne akrobacje na zakończenie festiwalu - spektakl “Muaré Experience” 14 lipca
Rozpoczęcie festiwalu jeszcze przed nami, ale wiemy już, kto zakończy tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA, który odbywać się będzie od 11 do 14 lipca 2019 r. w Gdańsku. Będzie to największe i najgłośniejsze wydarzenie festiwalu od lat - Teatr Voalá, specjalizujący się podniebnych akrobacjach wystąpi z zespołem rockowym Duchamp Pilot. Wstęp 5 zł. 
Spektakl Muare Experience  teatru Voalá, inspirowany pracą „Rotoreliefs” Marcela Duchampa, zobaczymy w niedzielę 14 lipca o godz. 22.30
Spektakl "Muare Experience" teatru Voalá, inspirowany pracą „Rotoreliefs” Marcela Duchampa, zobaczymy w niedzielę 14 lipca o godz. 22.30
Mat. FETA

 

Ostatniego wieczoru festiwalu FETA, w niedzielę 14 lipca, mieszkańcy Gdańska będą mieli okazję zobaczyć widowisko „Muare Experience”. Spektakl składa się z dwóch elementów - podczas żywiołowego koncertu rockowego międzynarodowego zespołu Duchamp Pilot, artyści z teatru Voalá wykonują podniebne akrobacje, zamieniąjąc muzyczne przeżycie w akustyczno-wizualne doświadczenie.

Wielkoformatowy spektakl rozgrywający się w powietrzu inspirowany jest pracą „Rotoreliefs” Marcela Duchampa, którego fascynowały złudzenia optyczne i sztuka mechaniczna.

Poniżej fragment spektaklu:


Teatr VOALÁ został założony w Argentynie w 2007 r. Na początku artyści eksperymentowali z powietrznymi akrobacjami, dziś koncentrują się na poznawaniu takich środków scenicznych, które pozwalają im na opracowanie wyrafinowanych sekwencji choreograficznych w powietrzu. Intensywne, poetyczne i pobudzające obrazy są zawsze przedstawiane z oryginalną muzyką na żywo.

Od 2009 r. teatr ma swoją siedzibę w Europie i w dwóch jego najważniejszych spektaklach bierze udział aż 25 artystów. Mowa tu o „Voalá Station” (które również można zobaczyć podczas festiwalu - w sobotę 13 lipca. godz. 23.30 / Stocznia, ul Narzędziowców) oraz „Muaré Experience” - w niedzielę 14 lipca.

Za stronę muzyczną „Muaré Experience” odpowiada międzynarodowy zespół Duchamp Pilot, działający między Hiszpanią, Anglią i Szkocją. Brytyjsko-argentyńska grupa znana jest z niezwykle energetycznych występów oraz eklektycznego, oryginalnego stylu muzycznego czerpiącego inspiracje z rocka progresywnego, art rocka oraz nowej fali. Obecnie koncertują z Voalá po całym świecie.

Artyści wykorzystają nowe, zaskakujące formy sceniczne do interpretacji psychodelicznej muzyki rockowej. To zestawienie muzyki z podniebnym tańcem uzmysłowi nam, jak bardzo “rock dodaje skrzydeł”.

Spektakl „Muaré Experience” zobaczymy w niedzielę 14 lipca 2019 r., o godz. 22.30 na Placu Zebrań Ludowych. Potrwa 60 minut. 

Wstęp: 5 zł

bilety na: https://www.bilety24.pl/inne/muare-experience-duchamp-pilot-voala-51829

 

XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA pojawi się na ulicach Gdańska od 11 do 14 lipca 2019. Spektakle odbędą się na Dolnym Mieście i Starym Przedmieściu (11-12 lipca) oraz w przestrzeni Głównego Miasta, Starego Miasta, Długich Ogrodów i Stoczni (13-14 lipca). 

W ciągu czterech dni festiwalu wystąpi prawie 20 teatrów z ośmiu krajów: Polski, Rosji, Białorusi, Francji, Włoch, Hiszpanii, Danii oraz Holandii. Wśród nich aż 10 teatrów zagranicznych. W tym m.in. Cie Bivouac, Dansk Rakkerpak, Mr Pejo’s Wandering Dolls czy InZhest. Nie zabraknie też sław polskiej sceny widowisk ulicznych. Gdańsk odwiedzi m.in. warszawski Teatr Akt i Teatr Pantomimy MIMO, czy wrocławski Teatr Formy. 

Teatry zaprezentują łącznie 22 różne spektakle. W sumie odbędzie się około 70 prezentacji.

 

WIĘCEJ:

FETA 2019. Znamy program tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych

Zobacz program "Wszytkie strony miasta" poświęcony festiwalowi FETA

 

 

Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze