PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ergo Arena ponownie otwarta, wydarzenia wracają! Sanepid wydał zgodę

Ergo Arena ponownie otwarta, wydarzenia wracają! Sanepid wydał zgodę
Po gruntownym ozonowaniu przestrzeni w Ergo Arenie i otrzymaniu przez pracowników operatora obiektu - Spółki Hala Gdańsk-Sopot - negatywnych wyników na SARS-CoV-2, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Sopocie wyraziła zgodę na przywrócenie wydarzeń oraz kontynuację cyklicznych imprez wakacyjnych w ERGO ARENIE i na terenach przylegających do obiektu.
Gdańsko-sopocka hala Ergo Arena znowu otwarta
Gdańsko-sopocka hala Ergo Arena znowu otwarta
zdj. Fotobank.PL/ERGO ARENA


W piątek 24 lipca Ergo Arena została zamknięta w wyniku decyzji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku. Stało się tak po otrzymaniu dodatniego wyniku testu na SARS-CoV-2 u jednego z siatkarzy Trefla Gdańsk. Odwołano tez imprezy organizowane na terenie przylegającym do obiektu.

Teraz po przeprowadzeniu testów u pracowników Ergo Areny i dezynfekcji hali znowu może zostać ona otwarta. Co jest w ofercie?

Najbliższe projekcje koncertów na ekranie LED HD na elewacji, niedzielne rolkowiska i warsztaty fotograficzne są bezpłatne! Ponownie mieszkańcy i turyści zaproszeni są do strefy ERGO #wPlenerze! Wstęp na wszystkie projekcje jest wolny, istnieje możliwość wypożyczenia leżaka (10 zł/szt), a rozpiska godzinowa na najbliższe dwa weekendy (31.07 – 02.08, 07.08-09.08) prezentuje się następująco:

31.07 Stromae Racine Carrée Live (20:30)
01.08 Justin Timberlake  FutureSex/LoveShow – Live From Madison Square Garden (20:30)
02.08 Foo Fighters Live At Wembly Stadium (20:00)
07.08 2Cellos Live at Arena Zagreb (20:30)
08.08 Koncert na żywo prosto z Żywca (17:00)
09.08 Bruce Springsteen & The E St’s London Calling – Live in Hyde Park (18:00)


Rolkowisko, które planowo odbyć się miało 26.07 odbędzie się 02.08 w godz. 16:00-19:00. Darmowe, niedzielne spotkania na rolkach w ERGO ARENIE realizowane będą o stałych porach również 9, 16 i 23 sierpnia.

Warsztaty fotografii mobilnej wystartują w środę, 29.07, a bezpłatna rejestracja na kolejne terminy możliwa jest tutaj.

W poniedziałek, 3.08 przywrócone zostaną również wycieczki z przewodnikiem po gdańsko-sopockiej hali, bilety w cenie od 5 złotych nabyć można w kasie numer 2 ERGO ARENY 10 minut przed startem wycieczki, a terminy spacerów po obiekcie znaleźć można na stronie hali.

Partnerami strategicznymi wakacyjnych aktywności w Ergo Arenie i wokół obiektu są Miasto Gdańsk oraz Miasto Sopot. Kalendarz imprez aktualizowany jest na bieżąco na stronie: www.ergoarena.pl/imprezybilety/ Więcej informacji uzyskać można pod adresem: info@ergoarena.pl

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl