PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dzień Otwarty Notariatu już po raz dziewiąty. Darmowe porady w sobotę

Dzień Otwarty Notariatu już po raz dziewiąty. Darmowe porady w sobotę
W sobotę, 24 listopada, w godz. 10-16, odbędzie się kolejna edycja ogólnokrajowej akcji Dzień Otwarty Notariatu, w czasie której także gdańszczanie będą mogli zasięgnąć darmowych porad. Tego dnia w 19 miastach Polski służyć radą będzie niemal 200 notariuszy. Dla gdańszczan - po raz kolejny w największej sali Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Z wieloma sprawami wcale nie trzeba iść do sądu, bo wizyta u notariusza może wystarczyć
Z wieloma sprawami wcale nie trzeba iść do sądu, bo wizyta u notariusza może wystarczyć
fot. Bartłomiej Borowczak/gdansk.pl


"Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku" - to hasło przewodnie tegorocznej, 9. edycji Dnia Otwartego Notariatu, który odbędzie się w sobotę, 24 listopada.

Jest to ogólnopolska akcja edukacyjna mająca na celu podniesienie świadomości prawnej obywateli, organizowana przez Krajową Radę Notarialną we współpracy z radami izb notarialnych. Temat przewodni dnia otwartego co roku jest inny. Były już rozmowy o spadkach i dziedziczeniu, nieruchomościach i księgach wieczystych czy bezpiecznej jesieni życia. Wydarzenie co roku odbywa się w ostatnią sobotę listopada. I choć wydarzeniu co roku towarzyszy hasło przewodnie, nie należy się nim ograniczać. Eksperci odbędą z nami rozmowę dokładnie na taki temat, na który będziemy potrzebowali porozmawiać.

- Z obserwacji notariuszy i ich codziennej praktyki jasno wynika, że osobom dokonującym czynności prawnych nierzadko brakuje podstawowej wiedzy prawnej, która pozwoliłaby w pełni świadomie podejmować decyzje dotyczące ich majątków. Nadrzędnym celem Dnia Otwartego Notariatu jest edukowanie społeczeństwa w tych obszarach prawa, które leżą w kompetencjach notariuszy oraz informowanie o rodzajach umów i czynności notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez klientów kancelarii - informuje notariusz Lech Borzemski, ogólnopolski koordynator Dnia Otwartego Notariatu.


Gdzie i kiedy zasięgniemy porady?

Urząd Miejski w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, sala nr 107, godz. 10 -16

Przed podjęciem decyzji warto skorzystać z porady specjalisty – notariusza, który wyjaśni konsekwencje wszystkich możliwych rozwiązań prawnych
Przed podjęciem decyzji warto skorzystać z porady specjalisty - notariusza, który wyjaśni konsekwencje wszystkich możliwych konsekwencji prawnych podjętej decyzji
fot. Bartłomiej Borowczak/gdansk.pl
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze