PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dzień Kota w Promyku. Odwiedź bezdomniaki w niedzielę, 16 lutego

Dzień Kota w Promyku. Odwiedź bezdomniaki w niedzielę, 16 lutego
17 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Kota. Tym razem z jednodniowym wyprzedzeniem, w niedzielę 16 lutego, z zaproszeniem do miłośników kotów wychodzi schronisko Promyk. W programie m.in. odwiedziny kociej woliery, przytulaki z kotami i prelekcja dla tych, którzy rozważają adopcję czworonoga.
Za uszkiem, pod brodą... drapanie jest takie przyjemne!
Za uszkiem, pod brodą... drapanie jest takie przyjemne! Kociaki ze schroniska bardzo czekają na takie gesty
Anna Rezulak/KFP

 

Koty mogą być wspaniałymi przyjaciółmi człowieka, jeśli tylko dostaną szansę, by się nimi stać. W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Promyk przebywa aktualnie 60 kotów. Niewiele osób o tym wie, ale koty gorzej niż psy znoszą pobyt w schronisku. Mają większe trudności z adaptacją, często popadają w depresję. Koty są mniej wymagające niż psy, ale kochać potrafią równie mocno. Na dodatek zwykło się mówić, że "bezdomniaki" kochają podwójnie.

Schronisko Promyk, kilka razy w roku organizuje wydarzenia dedykowane wyłącznie kotom. Jedno z nich właśnie się zbliża, ponieważ wielkimi krokami nadchodzi święto zwierząt o których mawia się, że lubią chodzić własnymi ścieżkami. Wszystkie schroniskowe inicjatywy, zawiązane czy to z psami, czy z kotami, mają jeden główny cel - sprawić, by mieszkańcy Promyka znaleźli domy, w których czekać będą kochający i troszczący się ludzie. Dlatego tegoroczne spotkanie z okazji Dnia Kota zaplanowane w Promyku, nosi nazwę “Bliżej domu”. 

W niedzielę 16 lutego kocia woliera stanie otworem dla gości. Oczywiście nie przez cały dzień i nie bez kontroli. 

- W tym dniu będzie można w schronisku spotkać rzadko odwiedzanych mieszkańców kocich wolier, zobaczyć, jak urządzona jest kociarnia, pobyć z przebywającymi tam mruczkami, pobawić się z nimi i być może, stracić serce dla któregoś i podjąć decyzję o adopcji. Odwiedzających szczególnie nie może doczekać się nasz pieszczoch, Sasza. Dla niego dwie ręce do głaskania to zbyt mało, więc każde nowe są dla tego kocura na wagę złota. Ten dzień ma szansę być dla niego wielką radością i być może początkiem nowego życia - wyjaśnia Grzegorz Zaleski, pracownik schroniska Promyk. 

Niedzielne odwiedziny w Promyku to nie tylko świetna okazja, by poznać przyjaciela na kolejne lata życia. To także idealna okazja, by mądrze przygotować się do adopcji. W samo południe w schronisku rozpocznie się spotkanie edukacyjne, które poprowadzi wolontariuszka Anna Sadowska. Zgodnie z mottem „bliżej domu”, spotkanie zatytułowano „Jak urządzić dom przyjazny kotu”. Bezpieczny dom, to szczęśliwy dom, dlatego wszyscy, którzy przygotowują się do adopcji i pojawią się na spotkaniu, na pewno skorzystają. 

Na zajęcia obowiązują zapisy pod adresem wolontariatwpromyku@gmail.com (żeby zajęcia się odbyły, konieczne jest zgłoszenie się co najmniej 5 osób).

W trakcie Dnia Kota nie zabraknie też atrakcji w postaci malowania balonów - oczywiście w kocie wzory, przyozdabiania dziecięcych buziek czy warsztatów robienia wędek. 

Goście mogą liczyć też na słodki poczęstunek i napoje.

 
W schronisku Promyk przebywa aktualnie 60 kotów. Są wśród nich też czarne słodziaki, które przynoszą dużo szczęścia!
W schronisku Promyk przebywa aktualnie 60 kotów. Są wśród nich też czarne słodziaki, które przynoszą dużo szczęścia! (zdjęcie ilustracyjne)
Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

SZCZEGÓŁOWY  HARMONOGRAM:

- 11.30 pierwsze wejście do kociej woliery w towarzystwie wolontariuszy

- 12.00 spotkanie edukacyjne "Jak urządzić dom przyjazny kotu" - czyli wszystko, co przyjmujący kota w domu wiedzieć powinien (od trujących roślin po rozmieszczenie kuwet) 

- 13.30 drugie wejście do kociej woliery w towarzystwie wolontariuszyNatalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze