PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Dwie sezonowe linie autobusowe wracają na trasy - do Twierdzy Wisłoujście i na Westerplatte, a także do oliwskiego zoo

Dwie sezonowe linie autobusowe wracają na trasy - do Twierdzy Wisłoujście i na Westerplatte, a także do oliwskiego zoo
W sobotę, 1 maja Gdańsk wznawia kursowanie autobusów linii sezonowych: 606 i 622. Pierwsza z nich to linia przyspieszona, która wozi pasażerów ze Śródmieścia do Twierdzy Wisłoujście i na Westerplatte. Linią 622 można pojechać z Oliwy do zoo i z powrotem.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prawy bok miejskiego autobusu, pokazany od strony kabiny kierowcy. Jest lato, upał. Przez uchylony boczny lufcik widać twarz uśmiechniętego kierowcy w okularach przeciwsłonecznych. Ubrany jest w niebieską koszulę, ma granatowy krawat. Pozuje do zdjęcia trzymając w okienku zaciśniętą dłoń z wystawionym do góry kciukiem
Jesteśmy coraz bliżej lata i wakacji - ludzie coraz chętniej odwiedzają oliwskie zoo, Twierdzę Wisłoujście i Westerplatte. Linie sezonowe w Gdańsku wracają co roku, by przede wszystkim ułatwić dojazd turystom
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl  • Linia przyspieszona 606 - do Westerplatte

Funkcjonować będzie w soboty, niedziele i święta na trasie Wały Piastowskie - Twierdza Wisłoujście - Westerplatte i z powrotem w godz. 09.00 - 18.00 co pół godziny i godzinę. Na trasie przejazdu autobusy będą zatrzymywać się jedynie na przystankach: Wały Piastowskie, Dworzec Główny, Brama Wyżynna, Ku Ujściu, Twierdza Wisłoujście, Przystań Żeglugi, Westerplatte.

Obowiązuje zwykła taryfa biletowa.

Na Westerplatte można dojechać również autobusami linii 106 i 138.

 

  • Linia 622 - do ZOO

Funkcjonować będzie we wszystkie dni tygodnia na trasie Oliwa Pętla Tramwajowa - Oliwa ZOO. Autobusy jeździć będą średnio co 20-30 minut w godz. 09.00 - 18.00 i zatrzymywać się na wszystkich przystankach na trasie przejazdu. Obowiązuje zwykła taryfa biletowa.

Do ZOO można dojechać również wybranymi kursami linii 179.

 

  • Linia sezonowa 658 w późniejszym terminie

Z powodu prac remontowych na al. Macieja Płażyńskiego, linia „tunelowa” 658 zostanie uruchomiona po zakończeniu prac drogowych. 

Dagmara SzajdaUrząd Miejski w GdańskuZarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
Dagmara SzajdaUrząd Miejski w GdańskuZarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku