PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dni otwarte w gdańskich podstawówkach. Sprawdź, w jakich warunkach będzie uczyć się Twoje dziecko

Dni otwarte w gdańskich podstawówkach. Sprawdź, w jakich warunkach będzie uczyć się Twoje dziecko
Gdańskie szkoły samorządowe zapraszają w swoje progi rodziców z dziećmi, które w nowym roku szkolnym rozpoczną edukację. To okazja, by przekonać się, jak zorganizowana jest dana placówka, jak wygląda sam budynek, jakie zajęcia dodatkowe oferuje, a nawet poznać dyrekcję i niektórych nauczycieli.
70 gdańskich podstawówek zaprasza rodziców i dzieci na dni otwarte w lutym
70 gdańskich podstawówek zaprasza rodziców i dzieci na dni otwarte w lutym
Fot. Bartłomiej Borowczak / www.gdansk.pl

 

Będzie można sprawdzić układ klas, szerokość korytarzy, a także stan szkolnych toalet. Na miejscu dyżurować będzie dyrekcja danej szkoły, a także nauczyciele. Zapytać będzie można o wszystko, co Państwa interesuje, związanego z daną szkołą i jej działalnością, w tym o fakultety, jakie oferuje najmłodszym.

- Różne placówki oferują różnego rodzaju zajęcia dodatkowe. Mamy sporo nowych projektów, realizowanych pilotażowo w różnych szkołach, m.in. Fitklasę. Dlatego tym bardziej chciałbym zaprosić rodziców i dzieci w trzy soboty lutego do odwiedzenia jednej lub więcej szkół podstawowych, i podjęcia decyzji o tym, czy posyłacie Państwo swoje dzieci do szkoły - do pierwszej klasy, czy do zerówki czy jednak zostawiacie jeszcze w przedszkolu. Do tego ostatniego rozwiązania nie zachęcamy, ponieważ nasze szkoły dają naprawdę duże możliwości. Warto zobaczyć to samemu, porozmawiać też ze specjalistami - zachęca Grzegorz Szczuka, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.

Gdańskie podstawówki zapraszają do siebie 15, 22 i 29 lutego. Spotkania zaplanowano przed rekrutacją do zerówek i klas pierwszych. Podczas spotkań dyżurować będą także specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznych, którzy w razie potrzeby odpowiedzą na nurtujące dorosłych pytania.

- Będzie można też zbadać, czy dziecko ma tzw. gotowość szkolną czy jeszcze jej nie ma. Nie warto wydawać werdyktu samodzielnie. Można przyjść, wypytać o wszystko - podkreśla dyrektor Szczuka.

Z myślą o najmłodszych przygotowano specjalnie aktywności.

W dziesięciu szkołach, w których trwa pilotaż programu FitKlasa będzie możliwość zapoznania się jak wyglądają zajęcia i co daje udział dziecka w nowej formie zajęć sportowych.

Bez nazwy

 

11
 
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze