PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Budowa przejścia naziemnego przy Bramie Wyżynnej. Zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu autobusów. MAPY

Budowa przejścia naziemnego przy Bramie Wyżynnej. Zmiany w ruchu drogowym i kursowaniu autobusów. MAPY
We wtorek, 12 października, w godzinach porannych planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu drogowego na Wałach Jagiellońskich w pobliżu Bramy Wyżynnej. Zmiany będą obowiązywały przez około miesiąc. Wprowadzone zostają także zmiany w kursowaniu linii autobusowych: 112, 138, 166, 178 i 186 oraz nocnych N8, N9 i N11.
Roboty na ul. Wały Jagiellońskie trwają od kilku miesięcy
Roboty na ul. Wały Jagiellońskie trwają od kilku miesięcy
fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac, zajęta zostanie prawa strona jezdni w kierunku Pruszcza Gdańskiego oraz przebudowana zostanie zatoka autobusowa wraz z chodnikami na odcinku od węzła Hucisko do końca istniejącej zatoki autobusowej.

Ruch pojazdów będzie się odbywał lewą stroną jezdni po 2 zawężonych pasach na odcinku od Huciska do końca zatoki autobusowej.

Otwarte zostaną 2 pasy w kierunku Pruszcza Gdańskiego pod wiaduktem Unii Europejskiej. Ponadto będzie możliwość wjazdu na estakadę oraz skrętu w al. Armii Krajowej. Zarówno w obszarze roboczym, jak też na trasie objazdu skorygowane zostaną programy sygnalizacji świetlnych. 

Przystanki komunikacji miejskiej pozostają tymczasowo na chodnikach pod centrum handlowym, natomiast przystanki komunikacji podmiejskiej zostaną tymczasowo przeniesione w miejsce przystanków komunikacji miejskiej na chodnikach pod Forum Gdańsk. Na węźle Unii Europejskiej na poziomie „0” możliwy będzie przejazd na wprost w relacji do Pruszcza Gdańskiego tylko dla autobusów.

Zmiany w organizacji ruchu związane są z budową przejścia naziemnego przy Bramie Wyżynnej oraz modernizacją nawierzchni fragmentu Wałów Jagiellońskich. Obecne zmiany obowiązywać będą przez około miesiąc.

Wykonawcą prac jest firma EUROVIA POLSKA S.A. Koszt inwestycji to ok. 5,8 mln złotych. Prace zakończą się z końcem grudnia 2021 r.

 

Brama Wyżynna 12.10

 

W związku z pracami wprowadzone zostają także zmiany na liniach autobusowych.

Linie 112, 138, 166, 178, 186, N8, N9, N11

Przystanek dla ww. linii zostanie przeniesiony o około 200 metrów w kierunku Oruni i Pruszcza Gdańskiego, na wysokość Forum Gdańsk, gdzie obecnie zatrzymują się autobusy wszystkich pozostałych linii.
 
Autobusy linii 112, 138, 166, 178, 186, N8, N9 w kierunkach: Górek Wschodnich / Olszynki /Przegaliny / Westerplatte będą zatrzymywać się na dodatkowym przystanku „Śródmieście SKM” 03. Trasy w kierunkach przeciwnych dla ww. linii – bez zmian.
 
Linie: 106, 108, 111, 118, 123, 131, 132, 154, 189, 200, 205, 207, 232, 256, N4, N5, N11, N13 – trasy i rozkłady jazdy pozostają bez zmian.

 

mapa_ztm

 

Otwarty dla ruchu zostanie tunel pod Węzłem Unii Europejskiej. 

Na poziomie „0” przejazd na wprost w relacji do Pruszcza Gdańskiego możliwy będzie wyłącznie dla autobusów.

Autorzy:
Aneta Niezgoda, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Zygmunt Gołąb, Zarząd Transportu Miejskiego