PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Brawa i uśmiechnięte twarze. Miasto zafundowało Babciom i Dziadkom udany koncert w Filharmonii Bałtyckiej
Brawa i uśmiechnięte twarze. Miasto zafundowało Babciom i Dziadkom udany koncert w Filharmonii Bałtyckiej
Kilkaset osób przyszło w piątkowy wieczór do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku na orkiestrowy koncert muzyki filmowej. W gronie tym zdecydownie dominowali seniorzy. I w sumie nikogo nie powinno to dziwić, ponieważ koncert odbył się z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Świetna, wszystkim znana muzyka i dobre wykonania. Bicie braw przez babcie i dziadków - obowiązkowe
Świetna, wszystkim znana muzyka i dobre wykonania. Bicie braw przez babcie i dziadków - obowiązkowe
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

W roku 2017 Dzień Babci przypadł na sobotę (21 stycznia), a Dzień Dziadka jest jak zwykle zaraz po - a więc w niedzielę. Termin na koncert był idealny - piątek, 20 stycznia.

Wcześniej przez trzy dni zainteresowani mogli odbierać darmowe wejściówki w kasie Filharmonii (maksymalnie dwie na jedną osobę). Za zorganizowanie koncertu Miasto zapłaciło niecałe 40 tys. zł. Popyt na wejściówki był jak co roku duży - pula biletów została wyczerpana przed czasem. W piątek wieczorem sala była pełna, blisko 900 osób.

W programie koncertu znalazły się fragmenty muzyczne m.in. z "Siedmiu wspaniałych", "Pięknej i bestii", "Deszczowej piosenki", "Imperium kontratakuje" i "Mrocznego widma". Można było usłyszeć też “Dumkę na dwa serca” czy “Rzekę marzeń” Krzesimira Dębskiego. Koncert dopełniła suita tematów filmowych. Całość w wykonaniu: Sławomira Chrzanowskiego (dyrygent), Ewy Prus (solistka), Łukasza Talika (solista) i Orkiestry Symfonicznej PFB.

Doroczny koncert na Dzień Dziadka i Dzień Babci w Filharmonii na Ołowiance stał się dla gdańszczan tradycją. W ostatni piątek odbył się już po raz 11. Za każdym razem program jest inny. Rok temu koncert odbył się pod hasłem “Od La Scali do Piwnicy Pod Baranami” i miał swoją fabułę - wyimaginowaną wizytę wielkiego polskiego śpiewaka Jana Kiepury w kabarecie. Solistami byli artyści Piwnicy Pod Baranami.

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl