PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Baltic Sail Gdańsk 2021. Zlot żaglowców potrwa do poniedziałku - atrakcji nie brakuje

Baltic Sail Gdańsk 2021. Zlot żaglowców potrwa do poniedziałku - atrakcji nie brakuje
W piątek, 13 sierpnia 2021 r. rozpoczęło się żeglarskie święto Gdańska, które trwa ddo 16 sierpnia. Na Ołowiance i wzdłuż nabrzeży Motławy pojawiły się tradycyjne jednostki oraz jachty żaglowe i motorowe, głównie pod polską banderą. Zabrzmiały też szanty, nie brakuje atrakcji dla najmłodszych w strefie edukacyjnej. W niedzielę o g. 12.00 odbyła się Parada Żaglowców.


Parada żaglowców podczas Baltic Sail

W Gdańsku rozpoczął się 13 sierpnia 2021 r. zlot żaglowców Baltic Sail. Potrwa trzy dni
Zlot żaglowców Baltic Sail w Gdańsku trwa od piątku, 13 sierpnia 2021 r. Potrwa cztery dni
fot. Piotr Wittman/ www.gdansk.pl

 

Nieco okrojony w tym roku z powodu pandemii, Baltic Sail to największa międzynarodowa żeglarska impreza Gdańska. Do naszego miasta zawiną w sumie 74 małe jednostki i sześć starych żaglowców, głównie polskich. Udało się zaprosić: Generała Zaruskiego, Bonawenturę, Olandera, Anticę, Bryzę H. oraz Libavę. 

 

Wielką atrakcją Baltic Sail są zawsze trzy godzinne rejsy po wodach Zatoki Gdańskiej, które rozpoczynają się przy Rybackim Pobrzeżu. W trakcie pierwszej części rejsu obserwować można kanał portowy wraz z jego historycznymi elementami. Po wypłynięciu za główki portu, żaglowce znajdują się na Zatoce Gdańskiej i w miarę możliwości pogodowych - płyną pod żaglami. 

Bilety: Balticsail.

Od wczoraj odbywa się też tradycyjny festiwal morskich pieśni - Szanty Pod Żurawiem

 

 

Od piątku do niedzieli w godz. 11:00-18:00 działa też strefa edukacyjna, gdzie odbywają się warsztaty dla młodszych i starszych dzieci. 

Kulminacyjnym momentem każdego zlotu Baltic Sail jest wielka Parada wszystkich żaglowców, jachtów żaglowych i motorowych na wodach Motławy. Rozpocznie się w niedzielę, 15 sierpnia o godz. 12.00. 

Organizatorzy zachęcają do podziwiania parady z obu brzegów Motławy – jednostki biorące w niej udział wystartują tradycyjnie z Polskiego Haka i popłyną w stronę Żurawia.

Szczegółowy program na stronie Baltic Sail Gdańsk - tutaj

Więcej:

Baltic Sail Gdańsk 2020. Sobota pod znakiem szant i historii

Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze