PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Amberif 2019. Blisko 470 wystawców oraz tysiące gości z kilkudziesięciu krajów

Amberif 2019. Blisko 470 wystawców oraz tysiące gości z kilkudziesięciu krajów
Pokazami kolekcji biżuterii i mody przygotowanych przez Dorotę Gulbierz, Atelier Słoma & Trymbulak, Michała Starosta oraz firmę Forget-me-Not w Gdańsku rozpoczęły się 26. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif 2019.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Podczas otwarcia odbył się m.in. pokaz kolekcji biżuterii i mody
Podczas otwarcia odbył się m.in. pokaz kolekcji biżuterii i mody
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Najważniejsza na świeci wystawa bursztynu, a zarazem największa impreza jubilerska w tej części Europy, przyciągnęła do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo blisko 470 wystawców oraz tysiące gości z kilkudziesięciu krajów. Najliczniej reprezentowane są Rosja, Niemcy, Chiny, Ukraina, Litwa, Wielka Brytania, Łotwa, Szwecja, Dania, Filnadia i Stany Zjednoczone.

 

Nie zabrakło godła Gdańska w bursztynie
Nie zabrakło godła Gdańska w bursztynie
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Prezentacje dostępne są niemal wyłącznie dla ludzi z branży. Dominują właściciele sklepów jubilerskich, hurtowni, muzeów i galerii sztuki. Nowością tegorocznych targów jest Pawilon Włoski z grupą 18 wystawców z Sycylii i z regionu Kampanii - w tym ze słynącego z Dzielnicy Złotników Neapolu i ze znanego na całym świecie z produkcji wyrobów z koralu Torre del Greco. Włoscy jubilerzy - jak przystało na europejskiego lidera w produkcji biżuterii - prezentują najnowsze trendy w złotnictwie i w projektowaniu.

Amberif to nie tylko miejsce spotkań biznesowych, ale też naukowych i kulturalnych. W programie znalazły się m.in. wernisaże, warsztaty, seminaria naukowe, panele dyskusyjne i premiery wydawnicze.

 

Bursztynowe szachy
Bursztynowe szachy
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Artystycznym zwieńczeniem trzydniowej imprezy będzie piątkowa gala Gdańsk Amber Look. Tego wieczoru publiczności zgromadzonej w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim zaprezentuje swoje kolekcje siedem duetów składających się z projektantów mody i biżuterii: Danka Czapnik & Katarzyna Konieczka, Marcin Bogusław & Marcel Iwański, Sława Tchórzewska & Patryk Wojciechowski, Ireneusz Glaza & Paweł Węgrzyn, Dorota Cenecka & Dominika Czarnecka, Danuta Kruczkowska & Larysa Knap oraz A2 Anna Węsierska & Olga Ziemann. 

- Tegoroczne kolekcje będą nowoczesne, dynamiczne, awangardowe, zaskakujące. Od mody ulicznej, poprzez instalacje do strojów wieczorowych. Wszystko po to, by rozbudzić miłość do bursztynu w młodym pokoleniu - zapowiada Michał Starost, dyrektor artystyczny Gdańsk Amber Look.

za: KFP

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl