PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Aleksandra Dulkiewicz i Jacek Karnowski przypominają: 12 lipca wybory. Idźcie, zagłosujcie

Aleksandra Dulkiewicz i Jacek Karnowski przypominają: 12 lipca wybory. Idźcie, zagłosujcie
W środę, 8 lipca, Aleksandra Dulkiewicz spotkała się wirtualnie z mieszkańcami na cotygodniowym czacie, podczas którego odpowiadała na pytania gdańszczan i gdańszczanek. Po raz pierwszy towarzyszył jej prezydent Sopotu Jacek Karnowski.
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz co tydzień spotyka się z mieszkańcami online. W środę, 8 lipca, towarzyszył jej prezydent Sopotu Jacek Karnowski
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz co tydzień spotyka się z mieszkańcami online. W środę, 8 lipca, towarzyszył jej prezydent Sopotu Jacek Karnowski
www.gdansk.pl

 

- Nie byłabym sobą, gdybym nie powiedziała o wyborach. 12 lipca druga tura wyborów prezydenckich. Nasze miasta: Sopot i Gdańsk, biją się o palmę pierwszeństwa jeśli chodzi o frekwencję - zachęcała Aleksandra Dulkiewicz podczas czatu z mieszkańcami w środę, 8 lipca.

Prezydent przypomniała, że nie można się już dopisywać do spisu wyborców, ale do piątku, 10 lipca, Urząd Miejski w Gdańsku jest czynny o godzinę dłużej - do godz. 16:00.

- Jeśli wiecie, że nie będziecie w tę niedzielę w domu, że gdzieś wyjeżdżacie, albo nie chcecie się stresować, czy wrócicie na czas - komisje czynne są do godziny 21:00, to błagam, weźcie zaświadczenie o prawie do głosowania - zaapelowała Aleksandra Dulkiewicz. - W wyborczą niedzielę, od godziny 7:00 do 21:00 199 lokali w Gdańsku czeka na Was. Pamiętajcie, proszę, o bezpieczeństwie, swoim i innych głosujących - weźcie maseczkę, trzymajcie dystans społeczny, weźcie swój długopis i zarezerwujcie więcej czasu.

 

Podczas wyborów będziesz poza Gdańskiem? Do 10 lipca pobierz zaświadczenie o prawie do głosowania

 

Do tematu nadchodzących wyborów odniósł się także prezydent Sopotu Jacek Karnowski, który powiedział, że „ponad 70% frekwencji wyborczej w naszych miastach to wielki sukces demokracji”.

- Czujemy Państwa siłę w momencie, gdy jest tak duża frekwencja. To są niezwykle ważne wybory. Nawiązując do słów Jana Pawła II: „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej” - to są wybory o kształt Polski. Wybory, od których będzie zależeć, czy będziemy pełnoprawnym, pełnoodpowiedzialnym członkiem Unii Europejskiej - dla tych wartości byliśmy gotowi nawet umierać w stanie wojennym. Tak że warto, żebyśmy w tych wyborach wzięli udział. Nie odpuszczajmy - zachęcał prezydent Sopotu.

 

Zobacz całą rozmowę prezydentów Gdańska i Sopotu z mieszkańcami:

 

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze