• Start
  • Wiadomości
  • Wigilije spotkanie opłatkowe gdańskich radnych FOTOGALERIA I WIDEO

Wigilije spotkanie opłatkowe gdańskich radnych FOTOGALERIA I WIDEO

Tradycyjne wigilijne spotkanie gdańskich radnych miało miejsce w przerwie ostatniej w tym roku sesji. Były życzenia, wspólne śpiewanie kolędy i dzielenie się opłatkiem. Zobacz, czego sobie życzyli przedstawiciele różnych klubów, którzy na co dzień toczą ze sobą polityczne spory.
( Publikacja: 11.12.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nz. (po lewej) Kazimierz Koralewski - PiS i Piotr Borawski - KO
Nz. (po lewej) Kazimierz Koralewski - PiS i Piotr Borawski - KO
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Tuż po godzinie 13-tej nastąpiła przerwa w obradach ostatniej tegorocznej sesji Rady Miasta Gdańska. Przewodnicząca Rady Agnieszka Owczarczak zaprosiła wszystkich na spotkanie opłatkowe do Sali Herbowej. Jest to już wieloletnia tradycja. Na ten czas cichną spory, życzenia składają sobie zawsze wszyscy radni bez względu na klubową przynależność. Tak też było i tym razem.


Życzenia w imieniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (prezydent miał wcześniejsze zobowiązania i musiał być na spotkaniu z gdańskimi seniorami) złożyła jego zastępczyni Aleksandra Dulkiewicz.Fragment wigilijnej Ewangelii według św. Łukasza przeczytał ks. Ireneusz Bradtke, proboszcz Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, a potem nastąpiły tradycyjne życzenia i dzielenie się opłatkiem, który pobłogosławił ks. Zbigniew Zieliński, biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej.

Opłatkowe spotkanie radnych to już tradycja
Opłatkowe spotkanie radnych to już tradycja
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl- I życie, i miłość to są takie dary, które gdy się dzieli, to się wielokrotnie mnożą i wracają do nas. Więc życzę tego, by obficie wracało do nas to, co innym szczerze w ten szczególny świąteczny czas ofiarujemy - mówił do zebranych bp Zbigniew Zieliński.Wśród zaproszonych osób byli też przedstawiciele kościołów chrześcijańskich z Gdańska. Nie zabrakło też radnych ubiegłej kadencji. Przybyli również przedstawiciele jednostek miejskich i spółek, a także służb. Był też Aleksander Żubrys, przewodniczący działającej od niedawna Rady Seniorów, który też zasiadał kiedyś w Radzie Miasta.


- Bardzo dobrze radni zdali egzamin ze śpiewania kolęd - podsumował ks. Bradtke wspólne, dostojne wykonanie "Wśród nocnej ciszy". Po opłatku radni wrócili na salę obrad, by podjąć jeszcze kilka ważnych w tym roku decyzji.