• Start
  • Wiadomości
  • Zmiany na liniach autobusowych. Od 10 października. Dzięki mieszkańcom kilku dzielnic

Zmiany na liniach autobusowych. Od 10 października. Dzięki mieszkańcom kilku dzielnic

Mieszkańcy południowej części Suchanina zyskają lepsze połączenie autobusowe z Wrzeszczem i centrum Gdańska. Zmiany na wniosek mieszkańców zostaną wprowadzone także na Stogach i Górkach Zachodnich oraz w Oliwie.
29.09.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

- Potrzebę zmian mieszkańcy zgłosili podczas ostatniego spotkania z cyklu „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk”, które odbyło się 20 września właśnie na Suchaninie. Mieszkańcom zależy przede wszystkim na zapewnieniu całodziennego połączenia ze szpitalami zlokalizowanymi w centrum miasta - wyjaśnia zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak. - W efekcie zmian, które wprowadzone zostaną 10 października, mieszkańcy południowej części Suchanina zyskają lepsze połączenie z centrum Gdańska i Wrzeszczem.

Lepsze skomunikowanie możliwe będzie dzięki modyfikacji trasy linii autobusowej 115.

- Między zespołami przystanków „Otwarta” i „Cygańska Góra” zamiast ulicą Beethovena autobusy tej linii pojadą ulicą Powstańców Warszawskich, czyli jak linia 315. Rozkład jazdy linii 115 ulegnie drobnej korekcie - informuje zastępca dyr. Zarządu Transportu Miejskiego Sebastian Zomkowski.


Zmiany na wniosek mieszkańców w październiku zostaną wprowadzone także na Stogach i Górkach Zachodnich oraz w Oliwie.

- Wprowadzamy drobną, ale znaczącą dla pasażerów zmianę powszedniego rozkładu jazdy linii 111. Wybrane kursy autobusów z pętli Górki Zachodnie zostaną w szczycie porannym przyspieszone, tak aby pasażerowie mogli się przesiąść na autobusy linii 158 w kierunku Zaspy i Wrzeszcza - wyjaśnia Zomkowski. Zmodyfikowany rozkładu jazdy linii 111 obowiązywać będzie od 10 października.


W dniu 8 października uruchomiony zostanie nowy przystanek autobusowy „Cmentarz Oliwski” [1545] obsługiwany przez linie autobusowe 117 i N1 w kierunku Sopotu. Przystanek będzie stały dla linii 117 i "na żądanie" dla linii N1. Zlokalizowany będzie w ciągu ul. Czyżewskiego pomiędzy przystankami „Cystersów" i „Karpacka (Cm. Oliwski)". Dodatkowo, zmianie ulegnie nazwa przystanku „Karpacka (Cm. Oliwski)" na „Sarnia".

Godziny odjazdów dla linii 117 i N1 nie ulegną zmianie.


SPRAWDŹ rozkłady jazdy komunikacji miejskiej na stronie: www.ztm.gda.plTV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska