Piotr Dwojacki (1967-2017)

Działacz społeczny i gdański aktywista, jeden z założycieli organizacji Gdańsk Obywatelski, działał także w Radzie Dzielnicy Wrzeszcz Dolny. Zmarł 31 lipca 2017 roku w wieku 50 lat.
( 29.10.2017 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Piotr Dwojacki

 

Dr Piotr Dwojacki był pracownikiem naukowym i ekspertem w dziedzinie zarządzania w biznesie i administracji. Doradzał m.in. w Grupie LOTOS, Grupie Energa, gdańskim porcie  i wielu innych. Wykładał w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni i był pasjonatem dorobku patrona uczelni. Był zaangażowany w działania na rzecz odrodzenia żeglugi śródlądowej i zagospodarowania Wisły. Publikował felietony m.in. w Dzienniku Bałtyckim. 

W 2013 roku wspólnie m.in. z Ewą Lieder założył inicjatywę Gdańsk Obywatelski, w 2014 roku był kandydatem w wyborach do Rady Miasta. W licznych wpisach w kanałach społecznościowych oraz poprzez komentarze i wypowiedzi w mediach bardzo aktywnie i na ogól krytycznie recenzował wydarzenia w Gdańsku i działania władz miasta. 

- Wczoraj jeszcze miałam najlepszego przyjaciela a dziś już nie mam. Dwa dni temu spacerowaliśmy po deszczowym Wrzeszczu, jak wiecie nie pierwszy raz, ale nie wiedziałam, że ostatni - pisała Ewa Lieder na swoim profilu na FB kilka godzin po śmierci Piotra Dwojackiego.

Dwojacki organizował debaty na temat rozwoju miasta, był mocno zaangażowany we wprowadzenie pierwszego gdańskiego budżetu obywatelskiego, był autorem kilku projektów, które uzyskały akceptację głosujących. Działał także w Radzie Dzielnicy Wrzeszcz Dolny, w której do roku 2012 pełnił funkcję przewodniczącego.

Jak napisał Dziennik Bałtycki, przyczyną  śmierci był zawał serca. Piotr Dwojacki miał 50 lat.