• Start
  • Wiadomości
  • Złota kula wróciła nad Gdańsk. Zobacz spot promocyjny “Sądu Ostatecznego”

Złota kula wróciła nad Gdańsk. Zobacz spot promocyjny “Sądu Ostatecznego”

Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprezentowało dziś (17 października 2018 r.) spot promujący arcydzieło Hansa Memlinga “Sąd Ostateczny”. To kolejna już odsłona “Złotej kampanii”, którą na zlecenie Muzeum realizuje Studio TOFU.
( Publikacja: 17.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Złota kula, której “inwazji” w przestrzeni Gdańska doświadczyć można było wielokrotnie na różne sposoby w ciągu minionego roku (złoty tramwaj, plakaty, kula na Placu Kobzdeja) powraca tym razem w filmie promującym dzieło Hansa Memlinga.

W filmie zobaczyć można tym razem także zjawiskową, młodą kobietę o urodzie pasującej do malarskich wyobrażeń niderlandzkiego mistrza. Artyści ze Studia TOFU zrobili internetowy casting twarzy, która mogłaby ich zdaniem temu wyobrażeniu odpowiadać i wybrali Berenikę Godlewską studentkę Akademii Sztuk Pięknych w... Gdańsku!

 

 

 

Autorem muzyki, która przywoływać ma czasy, gdy “Sąd Ostateczny” powstawał, jest gdański kompozytor Stefan Wesołowski. Nagranie odbyło się w kościele Św. Trójcy w Gdańsku - dzięki uprzejmości ojców Franciszkanów - nocą (żeby w tle nie było słychać współczesnych dźwięków miasta). Wnętrze Trójcy charakteryzuje się najlepszą akustyką wśród gdańskich świątyń, ponieważ sklepienia w nawie głównej nie zostały zniszczone w czasie wojny.

- Mamy nadzieję, że film wzbudzi tyle samo emocji, dyskusji i opinii, co plakaty, na których złota kula, wzięta wprost z obrazu, została zlokalizowana w najbardziej rozpoznawalnych miejscach Gdańska -  mówi Wojciech Bonisławski, dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku.

 

Zespół, który zrealizował film

Scenariusz: Daniel Naborowski

Scenopis: Daniel Naborowski & Adam Chyliński

Storyboard: Adam Chyliński

Operator: Mateusz Macur

Zdjęcia: Armada Films & AeroLab

Reżyser: Adam Chyliński

Aktorka: Berenika Godlewska

3D: ASTRO & TOFU Studio

Make up: Agnieszka Wolska

Kolorkorekcja: Adam Chyliński

Montaż: Adam Chyliński

Muzyka: Stefan Wesołowski

Wokaliści: Aleksandra Zawada, Paweł Zawada, Maja Siemińska, Stefan Wesołowski

Dźwięk: Piotr Kaliński

Konsultacje: Małgorzata Posadzka

Project managment: Daniel Naborowski

Produkcja: TOFU Studio

 

Muzeum Narodowe w Gdańsku i twórcy spotu dziękują Tomaszowi Kloskowskiemu – prezesowi Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, za wieloletni mecenat dzieła Memlinga (dzięki środkom przekazanym przez lotnisko zrealizowano m.in. spot promocyjny). Podziękowania za zaangażowanie w promocję unikalnego gdańskiego dzieła przekazują także Mieczysławowi Strukowi – marszałkowi województwa pomorskiego i Pawłowi Adamowiczowi – prezydentowi Miasta Gdańska