• Start
  • Wiadomości
  • Zielony wiadukt przy ul. Kościuszki. Symbol solidarności z chorymi

Zielony wiadukt przy ul. Kościuszki. Symbol solidarności z chorymi

Już po raz trzeci Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” prowadzi kampanię #17milionów! Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego (MPD). Jak co roku, wyrazem solidarności z osobami chorującymi na porażenie mózgowe, będzie w Gdańsku rozświetlony zielonym światłem wiadukt przy ulicy Kościuszki (na wysokości Galerii Bałtyckiej).
06.10.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Tak wyglądał wiadukt przy ul. Kościuszki rok temu

17 milionów to prawie tyle, co połowa ludności Polski. Ludzie z MPD mają problemy ze wzrokiem lub słuchem, poruszają się z trudem. Często potrzebują pomocy drugiej osoby, by radzić sobie z codziennymi czynnościami, ale czują tak samo jak my – piszą na swojej stronie organizatorzy kampanii. Ma ona przypominać, że ludzie z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.

Spot organizatora kampanii #17 milionów:


Strona kampanii #17 milionów

Fundacja ,,Kolorowy Świat” pragnie zachęcić do tego, by uznać pewną odmienność wynikającą z ich uwarunkowań psychofizycznych za godną tożsamość, a jednocześnie bez ckliwej litości nieść im pomoc w wyzwaniach, jakie niesie życie.

Podświetlone obiekty w przestrzeni miejskiej to wyraz solidarności z chorymi na MPD

Tego dnia wiele obiektów użyteczności publicznej na całym świecie zabłyśnie na zielono. W zeszłym roku Gdańsk był jednym z 17 miast w Polsce, w którym na zielono rozświetlony był obiekt w przestrzeni miejskiej. Również dzisiaj wieczorem wiadukt przy ul. Kościuszki rozbłyśnie zielonym światłem.

Zobacz też:

www.facebook.com/17milionow

TV

Prezydent Gdańska z mieszkańcami Aniołek przy jednym stole