• Start
  • Wiadomości
  • Zielona Katownia i wiadukt przy Kościuszki. Solidarnie z niepełnosprawnymi

Zielona Katownia i wiadukt przy Kościuszki. Solidarnie z niepełnosprawnymi

Podświetlone na zielono znane miejsca w Gdańsku to wyraz solidarności z osobami z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD), przypomnienie że są one pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. - Nie lituj się, pomagaj - mówią autorzy kampanii społecznej #17 milionów, która ma zwrócić uwagę na problemy osób z MPD.
05.10.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Wiadukt przy ul. Kościuszki w środowy wieczór rozbłysł na zielono

W środę, 5 października, o zmierzchu zabłysły w Gdańsku na zielono rozpoznawalne miejsca w mieście: budynek Katowni w Gdańsku Głównym i wiadukt przy ul. Kościuszki przy Galerii Bałtyckiej we Wrzeszczu.

W ten sposób po raz drugi wystartowała ogólnopolska kampania społeczna #17 milionów. Organizator akcji - Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” - kolejny raz w taki sposób chce zwrócić uwagę Polaków na codzienne problemy osób z mózgowym porażeniem dziecięcym i przypomnieć, że osoby z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.

- Adresatami naszej kampanii są wszyscy, którzy lubią pomagać, a sposobów przyłączenia się do tegorocznej kampanii #17 milionów jest wiele - podkreśla Izabela Jachim-Kubiak, prezes fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat”. - Może być to zrobienie sobie zdjęcia z hasłem „#17 milionów” i zamieszczenie go na profilu społecznościowym z hashtagiem #17 milionów, podświetlenie jakiegoś miejsca na zielono i sfotografowanie go lub sfilmowanie, zmianę swojego zdjęcia profilowego lub własnej strony na kolor zielony oraz informowanie jak największej liczby osób o kampanii 17 milionów. Zdając się tylko na własną kreatywność, każdy może przyłączyć się do naszej akcji i wesprzeć ją w indywidualny sposób.
 

Kampania #17 milionów potrwa przez cały październik, jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na codzienne problemy osób z MPD. Motywem tegorocznej kampanii jest kolor zielony jako symbol solidarności z osobami cierpiącymi na MPD. Kampania ma za zadanie przypominać Polakom, iż osoby z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i nie potrzebują ckliwej litości, tylko większej wrażliwości, zrozumienia ich potrzeb i pewnych niepełnosprawności, a czasem drobnej pomocy w radzeniu sobie z codziennymi czynnościami.TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim