Na działanie kulturalne lub społeczne - wsparcie z programu Otwarty IKM

Otwarty IKM to program dla mieszkańców i mieszkanek Gdańska, którzy chcą zrealizować ciekawe wydarzenie kulturalne lub społeczno-kulturalne w Instytucie Kultury Miejskiej lub przestrzeni miasta. Organizatorzy mogą liczyć na wsparcie finansowe do 3 tys zł. Nabór wniosków trwa do 14 października.
( 06.10.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
OtwartyIKM-1195x665-ZTM-2022

Otwarty IKM - co to jest?

Program Otwarty IKM pozwala organizatorom wydarzeń kulturalnych na realizowanie pomysłów ze wsparcie finansowym, merytorycznym i technicznym instytucji. Działa od sześciu lat, a w trakcie pandemii umożliwiał także działania online. IKM zaprasza aktywnych mieszkańców do składania propozycji na działania w sezonie jesienno-zimowym.  

 

Otwarty IKM - jakie działania otrzymają wsparcie?

W aktualnej edycji konkursu można zgłaszać wnioski z pomysłami na działania stacjonarne w siedzibie IKM przy Długim Targu (np. m.in.: warsztaty plastyczne, manualne, ekologiczne, literackie, fotograficzne, spotkania autorskie, wykłady, debaty) lub takie, gdzie część wydarzenia odbywa się w Instytucie, a część w przestrzeni miejskiej, np. gra terenowa, spacer fotograficzny, topograficzny, literacki.

Katalog działań ma charakter otwarty, jedynym ograniczeniem są warunki przestrzeni Instytutu Kultury Miejskiej. 

 Autorski program IKM i Otwarty IKM

- Zależy nam na otwieraniu instytucji kultury i udostępnianiu naszych zasobów. Z jednej strony jako Instytut Kultury Miejskiej realizujemy nasz autorski program działań i wydarzeń, z drugiej chcemy reagować na inicjatywy i potrzeby mieszkańców - mówi Katarzyna Buczek - koordynatorka programu Otwarty IKM. - Od początku realizacji programu zasady tej współpracy są transparentne i, mam nadzieję, aktywizują nowe osoby chcące realizować z nami swoje pomysły na inicjatywy. Wartością dla organizatorów jest nasze wsparcie merytoryczne. Jako zespół mamy różne kompetencje i doświadczenia, którymi chcemy się dzielić.  

Osoby, które chcą skonsultować swoje pomysły i dopytać o szczegóły zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego pod numerem telefonu 798 377 354 lub katarzyna.buczek@ikm.gda.pl w dniach: 5-13 października w godz. 15.00 – 17.00.  

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24 października na stronie Otwartego IKM. Tam znajduje się również regulamin konkursu oraz wzór wniosku.  

oprac. IB

TV

680 lat temu rozpoczęła się budowa Bazyliki Mariackiej w Gdańsku