• Start
  • Wiadomości
  • Oczekiwanie na Mikołaja i zapalenie lampek na Gdańskiej Choince. Już dziś

Oczekiwanie na Mikołaja i zapalenie lampek na Gdańskiej Choince. Już dziś

We wtorek, 5 grudnia, zapraszamy do wspólnego powitania świętego Mikołaja w Gdańsku oraz zapalenia światełek na Gdańskiej Choince. Wypatrujcie łodzi Mikołaja na wodach Motławy już od 16.30.
( 05.12.2017 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Przybycie Mikołaja do Gdańska przed rokiem

Gdańsk był pierwszym miastem, w którym w 1989 r. narodziła się tradycja zapalania światełek na drzewku bożonarodzeniowym ustawionym w centrum miasta. Gdańska Choinka to wydarzenie, które odbywa się każdego roku 5 grudnia. Właśnie tego dnia zgodnie z wieloletnią tradycją święty Mikołaj przypływa do Gdańska. Nasze miasto jest pierwszym przystankiem w jego podróży po Polsce.

Na przybycie Mikołaja szykują się już zespoły wokalne z Pałacu Młodzieży, aktorzy Teatru FETA oraz wszyscy gdańszczanie, którzy rokrocznie wypatrują go z nabrzeży Motławy. Tradycyjnie wraz z Mikołajem rozświetlimy lampki na Gdańskiej Choince i wręczymy nagrody w konkursie na najpiękniejszą ozdobę na Choinkę Młodych Gdańszczan, która stanie na Targu Węglowym. Wypatrujcie łodzi Mikołaja na wodach Motławy już od 16.30 i razem z nim rozświetlcie lampki na Gdańskiej Choince!

Od 1999 r. Fundacja Choinki Gdańskiej oraz Plama Gdański Archipelag Kultury wspólnie organizują Gdańską Choinkę – zimową imprezę plenerową, która na stałe zapisała się w świątecznym kalendarium miasta.

Data wydarzenia: 5 grudnia 2017, wtorek, godz. 17.00

Miejsce wydarzenia: Długie Pobrzeże, Zielony Most, Długi Targ

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Fundacja Choinki Gdańskiej, „Plama” Gdański Archipelag Kultury.

Partnerzy: Pałac Młodzieży, Żegluga Gdańska, Wolontariat Miasta Gdańska, MOSiR w Gdańsku.