• Start
  • Wiadomości
  • PSZOK na Szadółkach ponownie otwarty. Odpady nietypowe można oddawać już od 4 maja

PSZOK na Szadółkach ponownie otwarty. Nietypowe odpady można oddawać już od poniedziałku, 4 maja

Gdzie każdy mieszkaniec Gdańska może oddać nieodpłatnie, i bez limitu, odpady nietypowe, takie jak: odpady wielkogabarytowe, sprzęt elektryczny i elektroniczny, tekstylia i odzież? Od poniedziałku, 4 maja, znowu dostępny jest Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który znajduje się na terenie Zakładu Utylizacyjnego przy ul. Jabłoniowej 55 na Szadółkach.
03.05.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych znajduje się na terenie Zakładu Utylizacyjnego przy ul. Jabłoniowej 55 na Szadółkach
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych znajduje się na terenie Zakładu Utylizacyjnego przy ul. Jabłoniowej 55 na Szadółkach
fot. ZUT

 

Ponowne otwarcie PSZOK stało się możliwe dzięki częściowemu zniesieniu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

PSZOK został zamknięty 17 marca br. - ze względu na zalecenia dotyczące przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Chodziło też o zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i zachowanie ciągłości pracy Zakładu.


WAŻNE

Mieszkańcy, którzy zdecydują się oddać w najbliższych tygodniach odpady w to miejsce, muszą mieć zasłonięte usta i nos, najlepiej maseczką ochronną, a także założone rękawiczki ochronne. Pracownicy Zakładu Utylizacyjnego nie będą obsługiwać osób niestosujących środków ochrony osobistej.

 

Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00-18.00 oraz w soboty w godzinach 6.00-14.00
Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00-18.00 oraz w soboty w godzinach 6.00-14.00
fot. ZUT

 

- Decyzję o ponownym otwarciu PSZOK-u podjęliśmy w trosce o wygodę i komfort  mieszkańców miasta, którzy mogą mieć problemy z zagospodarowaniem niektórych problematycznych odpadów komunalnych. Decyzja ta została podjęta w następstwie zniesienia niektórych zakazów wprowadzonych wcześniej w związku z panującą pandemią i po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich okoliczności - podkreśla Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.

W PSZOK-u każdy mieszkaniec Gdańska może oddać nieodpłatnie, i bez limitu, odpady nietypowe, takie jak: odpady wielkogabarytowe, sprzęt elektryczny i elektroniczny, tekstylia i odzież.


Limitowane są za to odpady poremontowe - mogą to być 2 tony/rok na nieruchomość.

 

  Najpierw zmienią rynek w Oliwie, a później chętne targowiska w Polsce

 

Odpady można dostarczyć własnym transportem, a osoba przywożąca je ma obowiązek udokumentowania zamieszkania na terenie Gminy Miasta Gdańsk - powinna okazać dokument tożsamości, oświadczenie właściciela nieruchomości lub zaświadczenie np. Zarządu Ogródków Działkowych o dzierżawie/użytkowaniu działki.

PSZOK zlokalizowany jest przy ul. Jabłoniowej 55, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 - 18.00, oraz w soboty w godzinach 6.00-14.00.


Gdzie oddać odzież i tekstylia?

Bardzo często po sprzątnięciu piwnic, mieszkań czy przy przeprowadzkach, zostajemy z wypełnionymi po brzegi workami z nieużywaną odzieżą, kołdrami, pościelą czy starymi kocami. Okazuje się, że nawet po drobiazgowej selekcji na to, co dobre i co można jeszcze wykorzystać, a co już nie nadaje się do użytku, nagromadzonych tekstyliów jest tak dużo, że zastanawiamy się, gdzie to odpowiedzialnie wyrzucić.

 

  Działania Miasta Gdańsk w walce z koronawirusem - raport

 

Od 4 maja PSZOK znajdujący się na terenie Zakładu Utylizacyjnego przyjmie od mieszkańców Gdańska, bezpłatnie, również odzież i tekstylia. Przygotowano do tego specjalny kontener. Co ważne, usługa ta dotyczy takich ilości odzieży, które wskazują na to, że zostały wytworzone w gospodarstwach domowych, a nie pochodzą z działalności gospodarczej.

 

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim