• Start
  • Wiadomości
  • „ZaKOTani w Gdańsku”. Pierwsza edycja konkursu fotograficznego rozstrzygnięta

„ZaKOTani w Gdańsku”. Pierwsza edycja konkursu fotograficznego rozstrzygnięta

Z okazji Światowego Dnia Kota, który obchodzony jest 17 lutego, Miasto Gdańsk zorganizowało po raz pierwszy konkurs fotograficzny dla opiekunów gdańskich kotów. Do końca lutego należało przesłać zdjęcie kota wraz z opiekunami. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody, a koty – karmę!
( Publikacja: 07.03.2017 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt fotografii, spośród których Jury pod przewodnictwem Marcina Trykszy – autora i koordynatora Programu Pomocy Gdańskim Kotom, pracownika Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku – wybrało dziesięć zdjęć, które zostaną nagrodzone. Nagrody zostaną wręczone w przyszłym tygodniu. Opiekunowie otrzymają m.in. gdańską filiżankę autorstwa Magdy Benedy, gdańską edycję kultowej gry TIMELINE oraz zestaw gadżetów promocyjnych. Dla kotów przygotowano dziesięciokilogramowe worki z karmą.

Oto zwycięzcy (w kolejności alfabetycznej) pierwszej edycji konkursu fotograficznego „ZaKOTani w Gdańsku”:

Tomasz Glapiński za zdjęcie Oli, Tomka i kotki o imieniu Bulba

{id86405}

Natalia Kajfasz i kot Mruczek

{id86404}

Maciej Kurczalski i kotka Kota

{id86399}

Katarzyna Lubańska i kotka Daisy

{id86397}

Magdalena Mazur i kotka Czu Czu

{id86400}

Monika Ruszewska za zdjęcie Kacpra z kocicą o imieniu Papaja

{id86403}

Martyna Seroczyńska i kot Benek

{id86401}

Katarzyna Styrna i kot Rufus

{id86398}

Tomasz Przybyszewski za zdjęcie Mikołaja i kotki o imieniu Uhlala

{id86406}
Marzanna Ziółkowska i kot Ozi {id86402}

Przypomnijmy, że celem Konkursu było podkreślenie znaczenia kotów w życiu gdańszczan, uwrażliwienie na często trudny koci los oraz wyróżnienie tych gdańszczan, którzy kotami opiekują się na co dzień. A sama nazwa konkursu nawiązuje w żartobliwy sposób do Walentynkowego Konkursu Fotograficznego „Zakochani w Gdańsku”. 

Gdańsk od 2006 roku w ramach Programu Pomocy Gdańskim Kotom przekazał mieszkańcom 1137 budek – domków dla kotów, które rozlokowane zostały praktycznie w całym mieście. Oprócz domków, każdy z ponad pół tysiąca Społecznych Opiekunów Bezdomnych Kotów otrzymuje karmę dla podopiecznych na okres zimowy (grudzień-marzec) i możliwość sterylizacji lub kastracji dla zwierząt będących pod jego opieką.