„Z Promyka do domu” - nasz program o adopcji zwierząt. Oglądaj w piątek

W piątek 6 października o godz. 12.00 wyemitujemy drugi odcinek programu „Z Promyka do domu”. Jest to projekt, który powstał we współpracy naszego portalu i gdańskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Promyk. Kolejne odcinki będą emitowane cyklicznie, raz w tygodniu, w piątki.
04.10.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Uśmiechnięta brunetka siedzi na granatowej kanapie i trzyma w objęciach psa - brązowego kundelka
Na zdjęciu Natalia Gawlik - prowadząca program i jej pies Czesiu, którego adoptowała ze schroniska Promyk w grudniu 2021 roku
fot. Piotr Wittman/www.gdansk.pl

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Promyk mieści się w Gdańsku - Kokoszkach. Schroniskowe boksy są dzisiaj domem dla ponad dwustu psów i kotów. Każde z tych zwierząt ma za sobą dramatyczne losy: porzucenia, śmierć opiekuna, wypadki komunikacyjne. Właśnie te konkretne historie i sylwetki poszczególnych zwierząt prezentować będziemy w naszym nowym programie. Jednocześnie wierzymy, że dzięki tej inicjatywie znajdą się wśród naszych widzów osoby, które zechcą poznać te zwierzęta bliżej i podarować im dom.

W programie „Z Promyka do domu” gościć będziemy ludzi, którzy swoje zawodowe życie, a często i prywatne, związali z pracą na rzecz potrzebujących zwierząt. To lekarze weterynarii, behawioryści, wolontariusze, rehabilitanci czy wieloletni pracownicy Promyka.

Gościem drugiego odcinka programu będzie lekarz weterynarii Małgorzata Kass – Bagnucka, która pracuje w Promyku od kilkunastu lat.

Na potrzeby tego programu utworzyliśmy adres mailowy: zpromykadodomu@gdansk.pl

Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami. Czekamy na maile, które będą reakcją - najlepiej pozytywną - na opowieść o naszych czworonożnych bohaterach. Będziemy też wdzięczni za pytania związane z nurtującymi naszych widzów zagadnieniami czy problemami.

Emisja drugiego odcinka już w piątek 6 października o godz. 12.00.

Program poprowadzi miłośniczka psów i kotów Natalia Gawlik.