Z Promyka do domu: Nika. Zobacz nowy odcinek naszego cyklu o adopcji zwierząt

Nika to 11-letnia seniorka w typie bernardyna. Opiekunka zrzekła się do niej praw z powodu choroby. Nika to olbrzymka o gołębim sercu. Trafiła do Promyka 3 kwietnia 2024 roku. Pierwsze obserwacje wskazują, że jest ukształtowana, spokojna i łagodna - zarówno w stosunku do ludzi jak i psów. Suczka jest zestresowana nagłą zmianą, dlatego pilnie szukamy dla niej domu w którym nowi opiekunowie otoczą ją opieką i zapewnią stabilną jesień życia.
12.04.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Duża suczka w biało-beżowym kolorze stoi na czterech łapach i patrzy w obiektyw aparatu. Ma duże, opadające uszy i barankowatą sierść. Tło zdjęcia jest fioletowe.
Nika to 11-letnia suczka w typie bernardyna. Waży 40 kilogramów. Jest przyjazna, łagodna i w dobrej kondycji
fot. Grzegorz Zaleski/schronisko Promyk

Z Promyka do domu: Gonzo

Bernardyny to psy o łagodnym usposobieniu i przyjacielskim temperamencie. W typie tej rasy jest Nika, bohaterka najnowszego odcinka naszego programu. I choć suczka trafiła do gdańskiego schroniska Promyk w pierwszych dniach kwietnia tego roku, to zachowania, które zaprezentowała do tej pory wskazują, że jest to prawidłowo ukształtowany pies - spokojny, łagodny, niewykazujący zachowań agresywnych.

- Mimo, że dopiero co przyszła do schroniska, gdzie jest w nowym otoczeniu i miałaby prawo być zestresowana i zachowywać się na różne sposoby, widać, że nie ma tych agresywnych zachowań – powiedziała Anna Skrzypkowska, wolontariuszka ze schroniska Promyk. – Jest potulna, łagodna i myślę, że to, że tak szybko trafiła do programu może być bardzo dobrą rzeczą, bo wtedy nie będzie musiała przebywać w miejscu, jakim jest schronisko.

Schronisko zapewnia podstawowe potrzeby zwierząt, ma być jednak przystankiem na drodze do nowego, lepszego życia. Czasem sytuacja wymaga, by przystanek ten trwał dłużej, bo dane zwierzę trzeba nauczyć życia od podstaw. W przypadku Niki nic nie wskazuje na to, by suczka prezentowała problemy behawioralne, dlatego pilnie szukamy jej domu, by pobyt w schronisku nie złamał jej psychiki.

Z Promyka do domu: Daisy

Wiele wskazuje na to, że dotychczasowe życie Niki nie było złe. Suczka jest w dobrej kondycji, nie ma problemów z poruszaniem się, ma ładną sierść. Niestety problemy życiowe dotychczasowej opiekunki sprawiły, że kobieta nie była w stanie zapewnić Nice należytej opieki, w związku z tym zrzekła się praw do psa. Nika ma zapewne również dobre geny. Średnia długość życia bernardynów to 8 – 10 lat. Nika to suczka w typie tej rasy, która pochwalić może się wiekiem 11 lat.

Dobrze, aby Nika trafiła do domu, gdzie są odpowiednie warunki dla psiego seniora. Mieszkanie na parterze lub dom z ogrodem byłyby idealne dla tej suczki. Nika nie ma problemów z poruszaniem się, należy jednak pamiętać, że jest to 11-letni pies. Sunia potrzebuje domu spokojnego, gdzie będzie miała przestrzeń na odpoczynek, dobry sen i oczywiście ogrom miłości i troski.

ZOBACZ PROGRAM O NICE

 

Jeśli Nika skradła Państwa serce i chcielibyście poznać ją bliżej, napiszcie do nas: zpromykadodomu@gdansk.pl lub zadzwońcie do schroniska Promyk 58 522 37 80. 

Nika czeka!

TV

Inscenizacja na Górze Gradowej. Jak przed trzema wiekami odparto atak Rosjan