• Start
  • Wiadomości
  • Wznawiamy transmisje niedzielnych mszy św. z kościoła św. Jana - z powodu epidemii

Nasz portal wznawia transmisje niedzielnych mszy św. z kościoła św. Jana - z powodu drugiej fali epidemii

Dla osób chorych i chroniących się przed możliwością zakażenia portal Gdańsk.pl wznawia transmisje mszy świętych w kościele św. Jana. Najbliższa - już w tę niedzielę, 18 października, o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu własnym i ks. Krzysztofa Niedałtowskiego, rektora kościoła św. Jana w Gdańsku.
( 17.10.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ks. Krzysztof Niedałtowski podczas mszy św. w kościele św. Jana w czerwcu br.
Ks. Krzysztof Niedałtowski podczas mszy św. w kościele św. Jana w czerwcu br.
Dominik Paszliński/www.gdansk,pl

 

Nasz portal już w początkowej fazie epidemii dawał transmisje z mszy świętych w kościele św. Mikołaja, gdzie działa duszpasterstwo środowisk twórczych. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem - szczególnie w okresie wielkanocnym. Dramatyczny wzrost liczby zachorowań w ostatnich dniach skłonił nas do decyzji o powrocie do tej praktyki.

Obecnie msze św. w kościele św. Jana nadal są odprawiane z fizycznym udziałem wiernych w świątyni, ale z powodu obostrzeń w walce z epidemią obowiązuje limit 120 uczestników.

- Nie tworzymy listy. Liczymy na roztropność i będziemy liczyć przy wejściu - mówi ks. Krzysztof Niedałtowski. 

Kościół św. Jana prowadzi jednak również transmisje z mszy świętych. Można w nich uczestniczyć za pośrednictwem kanału na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=L7TVk8IIszo

Od tej niedzieli transmisje można oglądać także za pośrednictwem portalu Gdańsk.pl. Pierwsza z nich zacznie się na Gdańsk.pl o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

TV

Jestem z Gdańska. O śmiertelnym ataku na prezydenta Adamowicza