Potrzebujesz kul do chodzenia lub wózka inwalidzkiego? Skorzystaj z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego

Potrzebujesz sprzętu do rehabilitacji, a nie masz pieniędzy, aby go kupić lub nie możesz znaleźć nikogo, kto by ci go użyczył? W tej sytuacji warto skorzystać z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego działającej we Wrzeszczu, przy al. Gen. Józefa Hallera 115. Wystarczy pisemne wskazanie lekarza lub fizjoterapeuty o konieczności używania konkretnego urządzenia. Za sprzęt płacimy tylko kaucję, która jest oddawana po jego zwrocie.
16.01.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
symboliczna_fot_kobiety_na_wozku_inwalidzkim_pixabay
Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego działa we wszystkie dni tygodnia, oprócz weekendu
mat. MOPR

Szeroka oferta wypożyczalni

Wypożyczalnię prowadzi Stowarzyszenie „Wspólnota Serc”, na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie (MOPR) w Gdańsku.

Punkt jest otwarty w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 7.30-15.30 oraz w środy w godz. 10.00-18.00.

Ważne zmiany w funkcjonowaniu obszaru płatnego parkowania - m.in. dla osób z niepełnosprawnościami i kombatantów

Do dyspozycji osób potrzebujących są m.in. wózki inwalidzkie zwykłe i aktywne, zestawy pionizujące, balkoniki, kule inwalidzkie łokciowe i pachowe oraz ortezy. Można też wypożyczyć np. łóżka rehabilitacyjne elektryczne, gorsety, podnośniki kąpielowe czy koncentratory tlenowe przenośne i stacjonarne. Są również m.in. zestawy do ćwiczeń manualnych, rowery i aparaty do masażu.

Osoba potrzebująca wypożycza sprzęt na podstawie pisemnego wskazania od lekarza lub fizjoterapeuty o konieczności zastosowania danego urządzenia w rehabilitacji.

Płacimy tylko kaucję

Wypożyczający wpłaca tylko kaucję za urządzenie. Jej wysokość zależy od wartości pobranego sprzętu. Kaucja jest zwracana klientowi, gdy ten oddaje urządzenie.

Jednorazowo sprzęt można wypożyczyć na okres do sześciu miesięcy. W sytuacjach tego wymagających i uzasadnionych czas użytkowania może zostać wydłużony.

Zalecane umówienie się na wizytę

Gdańszczanki i gdańszczanie chcący skorzystać z oferty wypożyczalni proszeni są o wcześniejsze umówienie terminu wizyty, pod numerem tel. 58 301 30 16 (czynny w godzinach pracy punktu).

Choroba Alzheimera. Gdzie w Gdańsku szukać pomocy?

W ubiegłym roku sprzęt do rehabilitacji w wypożyczalni przy al. Gen. Józefa Hallera 115 pobrało blisko 300 osób.

oprac. RP