• Start
  • Wiadomości
  • Wynajmij mieszkanie za wykonanie remontu. W zamian zwolnienie z wpłaty kaucji oraz płatności za czynsz do 12 miesięcy

Wynajmij mieszkanie za wykonanie remontu. W zamian zwolnienie z wpłaty kaucji oraz płatności za czynsz do 12 miesięcy

Oferta miasta skierowana jest do wszystkich zakwalifikowanych do najmu osób, które nie zostały umieszczone na tegorocznej liście komunalnej. Dzięki publicznej ofercie najmu w zamian za wykonanie remontu mają szansę otrzymać mieszkania jeszcze w tym roku. Osoby zainteresowane ofertą deklarują wykonanie remontu lokalu we własnym zakresie i na własny koszt, w zamian otrzymują zwolnienie z wpłaty kaucji oraz płatności za czynsz przez okres do 12 miesięcy.
06.09.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dla chętnych przygotowano 20 lokali, m.in. w Oliwie, Śródmieściu, Chełmie, Nowym Porcie, Wyspie Sobieszewskiej
Dla chętnych przygotowano 20 lokali, m.in. w Oliwie, Śródmieściu, Chełmie, Nowym Porcie, Wyspie Sobieszewskiej
fot. pixabay.com

 

W tegorocznej ofercie przyszłym najemcom zaproponowano 20 lokali w różnych częściach Gdańska. Na liście są mieszkania w Oliwie i Śródmieściu ale też na Chełmie, w Nowym Porcie czy Wyspie Sobieszewskiej. W propozycji znajdują się zarówno mieszkania o pow. ponad 70 m² przeznaczone dla dużych gospodarstw domowych, jak i lokale o pow. ok 20 m² dla mniejszych rodzin.

Od 06 do 17 września interaktywna lista lokali dostępna będzie na stronie Gdańskich Nieruchomości. Po zapoznaniu się z Regulaminem oferty, możliwe jest skorzystanie z wyszukiwarki, umożliwiającej wybór lokali spełniających określone kryteria według lokalizacji oraz powierzchni, odpowiedniej dla wielkości gospodarstwa domowego przyszłego najemcy.

Zainteresowani znajdą tam podstawowe informacje o mieszkaniu oraz szkic lokalu. W opisie zamieszczone są m.in. informację na temat dzielnicy, w jakiej znajduje się mieszkanie, podana jest jego powierzchnia użytkowa, usytuowanie w budynku oraz wyposażenie techniczne. Określony został również przewidywany zakres remontu oraz jego szacunkowy koszt.

Do wszystkich osób kwalifikujących się do udziału w Ofercie wysłane zostały informacje o terminie ogłoszenia oferty i udostępnienia interaktywnej listy lokali. Zainteresowani otrzymali najważniejsze informacje dotyczące Oferty i udziału w programie, w tym termin złożenia dokumentów niezbędnych do weryfikacji wniosków oraz termin uruchomienia Publicznej oferty najmu lokali i ogłoszenia jej wyników.

20 rodzin z szansą na mieszkanie za remont jeszcze w tym roku

Wyniki poznamy w piątek, 29 października 2021 r. Ogłoszone zostaną na stronie www.nieruchomoscigda.pl oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Referatu Lokalowego Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

W przypadku jeśli nie wszystkie mieszkania zostaną zagospodarowane w pierwszej turze uruchomiona zostanie dogrywka na najem pozostałych lokali, zaplanowana na początek listopada 2021 r.

Ostateczne wyniki tegorocznej Publicznej oferty najmu lokali mieszkalnych w zamian za wykonanie remontu poznamy 30 listopada 2021 r.

Szczegółowe informacje dotyczące Publicznej oferty najmu dostępne są w regulaminie na stronie Gdańskich Nieruchomości.