Sesja RMG w gorącym czasie kampanii wyborczej

Ostatni czwartek miesiąca to tradycyjnie dzień, na który zwoływana jest sesja Rady Miasta Gdańska. 28 września będzie to już w tej kadencji 68. sesja. O najważniejszych punktach obrad, szczególnie tych, w których może dojść do dyskusji, porozmawiamy dzień przed sesją w programie "Wszystkie strony miasta" z przedstawicielami wszystkich klubów radnych. Emisja - środa, 27 września godz. 10.00 na portalu gdansk.pl.
26.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
dwie kobiety jedna z krótkimi włosami blond w średnim wieku druga długowłosa szatynka młodsza stoją na tle nowoczesnej elewacji, między nimi mężczyzna w starszym wieku
Gdańscy radni: (od lewej) Elżbieta Strzelczyk (Prawo i Sprawiedliwość), Bogdan Oleszek (Wszystko dla Gdańska) i Kamila Błaszczyk (Koalicja Obywatelska)
fot. Piotr Wittman/gdansk.pl

Gorący czas przedwyborczy

15 października odbędą się w Polsce wybory parlamentarne. 68. sesja Rady Miasta Gdańska, którą zaplanowano na 28 września będzie ostatnim spotkaniem radnych przed dniem głosowania. Czy atmosfera kampanii wyborczej obecna będzie też podczas obrad? Dotyczy to chociażby ostatniego punktu sesji zgłoszonego przez klub PiS. Chodzi o oświadczenia w sprawie niemieckich reparacji po II wojnie światowej. O tej kwestii porozmawiamy z naszymi gośćmi w programie "Wszystkie Strony Miasta".

Organizacja wyborów parlamentarnych w Gdańsku. Poznaj zasady i głosuj 15 października 

Zaproszenie przyjęli:

  • Kamila Błaszczyk – wiceprzewodnicząca kluby radnych Koalicji Obywatelskiej
  • Elżbieta Strzelczyk – radna kluby Prawa i Sprawiedliwości
  • Bogdan Oleszek – radny klubu Wszystko dla Gdańska

29 uchwał na wrześniowej sesji RMG

W porządku obrad 68. sesji RMG znalazło się 29 uchwał, które dotyczyć będą m.in.: wyznaczenia obszaru i granic aglomeracji Gdańsk;
zmiany uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Miasta Gdańska na 2023 rok czy też miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, m.in. Kokoszki Przemysłowe – rejon ulicy Budowlanych i ulicy Banińskiej II oraz Oliwa Górna w rejonie ulic Kościerskiej i Bytowskiej.

Naszych gości zapytamy też o uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy użytkowania kilku nieruchomości. Na ile wiąże się ona ze wsparciem niepublicznej opieki zdrowotnej? Zapytamy też o szczegóły podniesienia kapitały w TBS "Motława" oraz o plany budowy ośrodka wsparcia psychologicznego dla młodzieży. 

Porządek 68. sesji RMG (116.63 KB, docx)

Zaproszenie przyjęli:

  • Kamila Błaszczyk – wiceprzewodnicząca kluby radnych Koalicji Obywatelskiej
  • Elżbieta Strzelczyk – radna kluby Prawa i Sprawiedliwości
  • Bogdan Oleszek – radny klubu Wszystko dla Gdańska

„Wszystkie Strony Miasta” - emisja 27 września o godz. 10.00 na gdansk.pl. Zapraszamy!

TV

100-lecie ulicy Krętej