Czy LX sesja RMG wyjątkowo spokojna? Pytamy radnych - emisja środa, godz. 10.00

Na czwartek 30 marca zaplanowana jest LX sesja Rady Miasta Gdańska. Tradycyjnie, jeszcze zanim radni zasiądą w swoich ławach, w programie „Wszystkie Strony Miasta” postaramy się z przedstawicielami wszystkich klubów omówić najważniejsze zagadnienia, które będą poruszane podczas obrad.
28.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
fotomontaż trzech zdjęć - starszego, siwego mężczyzny w garniturze, młodej kobiety w okularach z długimi czarnymi włosami i kobiety w średnim wieku z krótki włosami blond, wszyscy siedzą na sali obrad przy pulpitach
Nz. (od lewej) Bogdan Oleszek (WdG), Kamila Błaszczyk (KO) i Elżbieta Strzelczyk (PiS)
fot. Grzegorz Mehring, Dominik Paszliński/gdansk.pl

Pomoc potrzebującym i przygotowania do PKM Południe

W programie najbliższej sesji projektów uchwał są aż 43 projekty uchwał, jednak żadna z nich nie powinna budzić większych kontrowersji. Są za to uchwały, które, jak można spodziewać się, uchwalone zostaną jednogłośnie. Do takich należy na przykład uchwała w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej miastu Gaziantep w Turcji. Ucierpiało ono znacznie podczas tragicznego trzęsienia ziemi, do którego doszło w ubiegłym miesiącu. W całej Turcji zginęło ponad 50 tys. osób, a ponad 100 tys. pozostało bez dachu nad głową. Inna uchwała pomocowa dotyczy realizowanego od lat przez Miasto Gdańsk programu osiedlania repatriantów. Tym razem wsparcie trafi do rodziny z Kazachstanu. O szczegóły tej pomocy zapytamy radnych w programie „Wszystkie Strony Miasta” .

Nowe nowoczesne pociągi jeszcze w tym roku. 31 pojazdów za ponad miliard złotych 

Zaproszenie do studia gdansk.pl przyjęli:

  • Kamila Błaszczyk - wiceprzewodnicząca klubu Koalicji Obywatelskiej
  • Elżbieta Strzelczyk - radna Prawa i Sprawiedliwości
  • Bogdan Oleszek - radny Wszystko dla Gdańska

Będzie też okazja do porozmawiania o przyszłości komunikacyjnej południowych dzielnic Gdańska. Tam właśnie poprowadzona zostać ma nowa linia kolejowa PKM Południe. Radni podczas sesji przystąpią do procedury sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, co jest niezbędne do przygotowania tej inwestycji.

Dziki i inne zwierzęta w Gdańsku

Radnych zapytamy naszym w studiu także o ważną dla wielu mieszkańców kwestię zgody na wprowadzanie psów na teren miejskich cmentarzy, a także o problem dzików w mieście. Tej ostatniej kwestii nie ma w porządku obrad, ale budzi ona wiele emocji, coraz więcej mówi się o tym. Powstał nawet edukacyjny projekt w sprawie dzików w ramach Gdańskiego Budżetu Obywatelskiego. Jakie działania może jeszcze podjąć samorząd, żeby ograniczyć obecność tych zwierząt w przestrzeni miejskiej?

Porządek LX sesji RMG - (130.3 KB, docx)

„Wszystkie Strony Miasta” – emisja w środę o godz. 10.00 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!

TV

Upominki i dekoracje. Walentynkowy Tramwaj jeździł po Gdańsku