• Start
  • Wiadomości
  • Wszystkie Strony Miasta. Gorące komentarze radnych przed LIV sesją RMG - środa g. 11.00

Wszystkie Strony Miasta. Gorące komentarze radnych przed czwartkową sesją RMG - dziś, godz. 11.00

W czwartek, 29 września czekają nas obrady LIV sesji Rady Miasta Gdańska. O szczegółach uchwał, które będą podczas niej podejmowane, rozmawiać będziemy z przedstawicielami wszystkich klubów radnych w programie „Wszystkie Strony Miasta” - emisja w środę 28 września o godz. 11.00 na portalu gdansk.pl.
( 27.09.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nz. (od lewej) Bogdan Oleszek (WdG), Kamila Błaszczyk (KO) i Elżbieta Strzelczyk (PiS)
Nz. (od lewej) Bogdan Oleszek (WdG), Kamila Błaszczyk (KO) i Elżbieta Strzelczyk (PiS)
fot. Dominik Paszliński, Grzegorz Merhring/gdansk.pl

W porządku obrad najbliższej, zaplanowanej na 29 września 2022 r., LIV sesji Rady Miasta Gdańska nie ma wprawdzie tematów, które mogą budzić dyskusje, ale jak pokazuje doświadczenie, różnice zdań zawsze mogą się pojawić. O tym, co nas czeka podczas obrad rozmawiać będziemy w programie „Wszystkie Strony Miasta” z przedstawicielami wszystkich klubów radnych. Zaproszenie do studia przyjęli:

  • Kamila Błaszczyk, wiceprzewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej
  • Elżbieta Strzelczyk, radna klubu Prawa i Sprawiedliwości
  • Bogdan Oleszek, radny klubu Wszystko dla Gdańska

Podczas obrad radni będą m.in. głosować w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Miasta Gdańska pn. „Gdańsk 2030 Plus Strategia Rozwoju Miasta” (druk 1387). Czy jej projekt budzi dyskusję? Czy Gdańsk zmierza w kierunku zielonego miasta? Jakie najważniejsze sprawy powinny się w tym dokumencie znaleźć? O to zapytamy naszych gości.

Przy okazji poprosimy o komentarz do tematów o charakterze ogólnopolskim. Unia Metropolii Polskich (UMP) wspólnie ze Związkiem Miast Polskich (ZMP) przedstawiły wyliczenia dotyczące strat miast z tytułu zmian w podatku PIT. Polskie miasta straciły na tym ponad 27,7 mld zł., a Gdańsk ponad 1,1 mld zł. O tym również porozmawiamy z naszymi gośćmi.

Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim. Do wygrania hulajnoga, głośnik i miejskie gadżety 

Będzie też czas, żeby zapytać o szczegóły dotyczące pomocy repatriantom. W programie obrad jest bowiem uchwała dotycząca wysokości i trybu przyznania jednorazowej pomocy finansowej na zagospodarowanie dla rodzin repatrianckich z Kazachstanu, zaproszonych na pobyt stały do Gdańska (druk 1393);

Radni będą też głosować w sprawie udzielenia przez Gdańsk wsparcia finansowego dla gminy Michałowo. Chodzi przeznaczenie 100 tys. zł na zakup minibusa. Ma on pomóc w niesieniu pomocy humanitarnej uchodźcom, którzy przekraczają polsko-białoruską granicę (druk 1364). O tym również porozmawiamy w naszym studiu.


Porządek obrad LIV sesji Rady Miasta Gdańska (62.86 KB)

„Wszystkie Strony Miasta” - emisja w środę, 28 września o godz. 11.00 na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!