• Start
  • Wiadomości
  • Gdańszczanin Michał Milka z Nagrodą Publiczności w konkursie „Człowiek bez barier 2020”

“Wszyscy jesteśmy ludźmi bez barier”. Michał Milka z Nagrodą Publiczności w konkursie „Człowiek bez barier 2020”

Michał Milka - pracownik Urzędu Miejskiego w Gdańsku zdobył Nagrodę Publiczności w konkursie „Człowiek bez barier 2020”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło na Zamku Królewskim w Warszawie, w czwartek 3 grudnia. Panie Michale, gdańszczanki i gdańszczanie - w tym redakcja portalu Gdansk.pl - składają Panu serdeczne gratulacje!
( Publikacja: 03.12.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Michał Milka - zdobył nagrodę publiczności w finale konkursu Człowiek bez barier 2020 . Pan Michał zdobył blisko połowę wszystkich, oddanych przez internautów głosów
Michał Milka - otrzymał Nagrodę Publiczności w finale konkursu "Człowiek bez barier 2020". Pan Michał zdobył blisko połowę, oddanych przez internautów głosów
www.niepełnosprawni.pl

 

Konkurs „Człowiek bez barier” zorganizowany został po raz 18. Jego celem jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa, są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

Do półfinału tegorocznego konkursu dostało się 20 osób, w tym reprezentant Gdańska - pan Michał Milka. W tym roku prócz Nagrody Głównej, jury konkursowe przyznało cztery równorzędne Wyróżnienia, Nagrodę Specjalną, Tytuł Osobowości Internetowej oraz Nagrodę Publiczności. 

Nasz kandydat zwyciężył w głosowaniu internautów, dzięki czemu otrzymał Nagrodę Publiczności. Michał Milka zdobył blisko połowę wszystkich głosów, które oddane zostały w internetowym plebiscycie. 

- To była zacięta walka o głosy czytelników portalu niepelnosprawni.pl i trwała do ostatnich minut - powiedziała Marta Kielczyk, prowadząca konkursową galę. - W głosowaniu tym padło blisko 17 tys. głosów. 

Drugie miejsce zajęła Katarzyna Wolińska z wynikiem 3812 głosów. Michał Milka otrzymał 8091 głosów. Po podaniu liczby głosów oddanych na pana Michała na ekranie pojawił się film w którym zaprezentowano sylwetkę laureata, gdzie on sam opowiadał m.in. o tym, jak ważna jest dla niego rodzina i wsparcie bliskich, na czym polega jego praca w urzędzie. Wspomniał także o sukcesach fotograficznych, malarskich i teatralnych. 

- Serdecznie gratuluję, widziałam pana w programie “Down the road”, jest pan super facetem - powiedziała prof. Elżbieta Zakrzewska-Manterys, przewodnicząca kapituły konkursowej. - Zespół Downa dobrze znam, bo mam syna z zespołem Downa, który jest tutaj obecny. Kochamy was, jesteście wspaniałymi ludźmi. Gratuluję serdecznie. 

 
Nagrodę dla Michała Mili wręczyła prof. Elżbieta Zakrzewska-Manterys, przewodnicząca kapituły konkursowej
Nagrodę dla Michała Milki wręczyła prof. Elżbieta Zakrzewska-Manterys, przewodnicząca kapituły konkursowej
www.niepełnosprawni.pl

 

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy są tutaj razem i tym, którzy głosowali na nas wszystkich - powiedział Michał Milka. - Dominika jesteś wspaniała, Jarek przyjacielu… Chciałbym powiedzieć coś wyjątkowego, nigdy tego nie mówiłem. Chciałbym podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w nas wierzą i nas kochają. Bo my wszyscy jesteśmy ludźmi bez barier, każdy z nas. Chcę przekazać światu, że jest to nie tylko moje zwycięstwo, lecz nas wszystkich. Dziękuję ludziom, którzy głosowali na Dominikę, na mnie i na wszystkich. Dziękuję też mojej rodzinie, którą kocham z całego serca, mojej mamie, Weronice, Jarkowi. Pamiętajcie, trzymamy się razem do końca! Idźmy w stronę miłości, razem. 

 

ZOBACZ GALĘ KONKURSU "CZŁOWIEK BEZ BARIER 2020"

 

 

Laureaci konkursu “Człowiek bez barier 2020”

“Człowiek bez barier 2020” (nagroda główna) - Stanisław Kmiecik

Wyróżnienia:

  • Patryk Grab
  • Dominika Kasińska
  • Wojciech Sawicki
  • Paulina Woźniak

Nagroda Publiczności (przyznana przez czytelników portalu Niepelnosprawni.pl.) - Michał Milka

Nagroda Specjalna - Bartłomiej Skrzyński

Osobowość Internetowa - Katarzyna Wolińska

 

CZYTAJ:

"Trzeba iść do przodu" - Michał Milka z etatem w Urzędzie Miejskim

Michał Milka, nowy pracownik Urzędu Miasta - bohaterem relacji telewizji TVN