• Start
  • Wiadomości
  • Wsparcie dla nowych przedsiębiorców. Kolejna edycja programu "Lokal na start za złotówkę"

Wsparcie dla nowych przedsiębiorców. Kolejna edycja programu "Lokal na start za złotówkę"

Lokal na start za 1 zł to jedno z gdańskich działań zmierzających do wsparcia nowych przedsiębiorców. W ramach programu można wynająć miejsce dla powstającego biznesu, na preferencyjnych warunkach. Złotówka za najem metra lokalu przez cały pierwszy rok, czynsz obniżony o 60 i 40 procent w kolejnych latach, daje możliwość ograniczenia kosztów i inwestowania w rozwój swojego biznesu.
06.11.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
To już szósta edycja programu wsparcie dla nowych biznesmenów
To już szósta edycja programu wsparcie dla nowych biznesmenów
 

To już 6 edycja programu, w ramach którego kolejni przedsiębiorcy, na preferencyjnych warunkach, rozpoczną działalność w Gdańsku. Start w lokalu za złotówkę rozpoczęli dotychczas przedsiębiorcy wielu branż i zawodów. Prowadzą w nich działalność biurową, artystyczną i rzemieślniczą, świadczą usługi m.in. psychologiczne i opiekuńcze. W gdańskich lokalach na start przedsiębiorcy prowadzą sprzedaż, ale też restaurują meble dawne i ręcznie wytwarzają zegarki.

Oferta adresowana jest do osób, które rozpoczęły działalność w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie w konkursie. Będą one mogły wynająć lokal od Miasta za bardzo atrakcyjną stawkę, która w pierwszym roku prowadzenia działalności wyniesie złotówkę za 1m2 powierzchni, w drugim będzie to 40% stawki zaoferowanej w konkursie. W trzecim roku, opłata za najem lokalu wyniesie 70% tej stawki. Pełną wysokość czynszu przedsiębiorca zapłaci dopiero w czwartym roku prowadzenia w nim działalności.

Jeśli lokale nie znajdą najemców wśród osób prowadzących działalność krócej niż rok, również przedsiębiorcy prowadzący swoje biznesy dłużej, będą mogli skorzystać z preferencyjnego najmu. Dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność 2 lata, stawka za najem w pierwszym roku wyniesie 40% stawki zaoferowanej w konkursie, w drugim roku będzie to 70%. Pełna stawka za wynajem będzie obowiązywała od trzeciego roku najmu. Dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swój biznes 3 lata, przewidziano ulgę przez pierwszy rok, w którym zapłacą 70% stawki zaproponowanej w ofercie. W drugim roku działalności w lokalu, obowiązywać zacznie pełna stawka najmu.

W bieżącej edycji do wynajęcia są lokale o powierzchni od 15 do 35 m2 we Wrzeszczu i na gdańskiej Przeróbce:

  • ul. Miszewskiego 17 pok. nr 201
  • ul. Siennicka 10A
  • ul. Wyspiańskiego 20

Do składania ofert w konkursie zapraszamy do 20 listopada 2020 r. do godz. 15.00.

Więcej informacji o tym jak przystąpić do konkursu, wzory dokumentów oraz wykaz lokali dostępnych w ramach programu dostępne są na naszej stronie internetowej Gdańskie Nieruchomości

TV

Kamienica przy ul. Toruńskiej 25 po remoncie.