• Start
  • Wiadomości
  • Wsparcie dla biznesu. Grant dla kolejnej firmy w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020”

Wsparcie dla biznesu. Grant dla kolejnej firmy w ramach konkursu „Invest in Pomerania 2020”

29 września podpisana została kolejna umowa w ramach konkursu grantowego „Invest In Pomerania 2020”. Gdańska firma Pezal otrzyma dofinansowanie, które będzie przeznaczone na przygotowanie terenu inwestycyjnego o powierzchni 1,26 ha na potrzeby działalności produkcyjnej i magazynowej. Konkurs ma na celu wsparcie regionalnego biznesu, w tym firm, których działalność utrudniła pandemia Covid-19.
30.09.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu: Piotr Zaleski - prezes Zarządu Pezal , Grzegorz Zaleski – członek zarządu Pezal oraz Piotr Ciechowicz - wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Pomorza i Rafał Dubel – wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Pomorza
Na zdjęciu: Piotr Zaleski - prezes Zarządu Pezal , Grzegorz Zaleski – członek zarządu Pezal oraz Piotr Ciechowicz - wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Pomorza i Rafał Dubel – wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Pomorza
mat. ARP


Ponad 10 milionów złotych, decyzją zarządu województwa pomorskiego, skierowanych zostało do pomorskiego biznesu w ramach nowego konkursu grantów „Invest In Pomerania 2020”. Jego głównym celem jest wsparcie rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), w tym firm, na których funkcjonowanie i rozwój negatywnie wpłynęła pandemia Covid-19. Dofinansowanie mogą otrzymać projekty realizowane na Pomorzu, polegające na przygotowaniu nowych trenów inwestycyjnych zarówno na własne potrzeby gospodarcze jak i na komercjalizację na rzecz podmiotu trzeciego.

- Wsparcie średnich i małych przedsiębiorstw w ich rozwoju to istotny dla gospodarki Pomorza krok. MŚP stanowią ekonomiczny fundament regionu i jest nam niezmiernie miło, iż decyzje zarządu województwa pomorskiego mogą ten fundament wzmacniać. Przyznawane w ramach konkursu granty pokazują, że czasem niewielkie nawet wsparcie finansowe firmy daje jej istotny impuls rozwojowy, który, co dla nas najistotniejsze, pozytywnie wpływa na cały rozwój ekonomiczny i społeczny Pomorza – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


29 września przedstawiciele spółki Pezal oraz Agencji Rozwoju Pomorza, realizującej konkurs grantowy „Invest In Pomerania 2020” podpisali umowę, na mocy której część inwestycji spółki, szacowana na prawie 3,4 miliona złotych otrzyma 800 tysięcy dofinansowania. Projekt zakłada przygotowanie terenu inwestycyjnego o powierzchni 1,26 ha na potrzeby działalności produkcyjnej, magazynowej i serwisowej, tj. prace przygotowawcze z robotami ziemnymi, wykonaniem stanu surowego, zapewnieniem przyłączy elektroenergetycznych i zbiornika ppoż., wykonaniem ogrodzenia i wewnętrznej infrastruktury, niwelacja i uzbrojenie terenu inwestycyjnego oraz działania promocyjne. Dzięki temu możliwa będzie budowa hali wraz z powierzchnią administracyjną o powierzchni użytkowej 3.950 m2.

Pezal to rodzinna firma założona w 1982. Rozpoczęła działalność w Gdańsku od produkcji i sprzedaży zakrywek koronkowych do butelek tzw. kapsli, zmieniając swój profil w 1986 roku na działalność w branży motoryzacyjnej specjalizując się w naprawie systemów wtrysku paliwa silników diesla.


Konkurs grantowy „Invest In Pomerania 2020” realizowany jest aż do wyczerpania środków oraz wyczerpania listy rezerwowej. Obecnie złożono 14 wniosków na łączną kwotę 11 187 000 zł. Zgodnie z regulaminem konkursu wnioski można składać do przekroczenia łącznie 150% wartości alokacji, tj. 15 600 000,- zł. W następnych tygodniach sukcesywnie będą podpisywane kolejne umowy na dofinansowanie inwestycji w ramach konkursu dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw województwa pomorskiego.

 

TV

Miłe chwile w Radzie Miasta