Wspaniały Jarmark Bożonarodzeniowy na Targu Węglowym już od soboty! ZOBACZ ZDJĘCIA

Jak Boże Narodzenie, to tylko na Targu Węglowym. Od 3 do 23 grudnia czeka na gdańszczanki, gdańszczan i turystów moc wspaniałych atrakcji. Dla dzieci - karuzela, lodowisko i koło widokowe; dla dorosłych - zakupy i jemioła, pod którą trzeba się pocałować. No i koniecznie rozgrzewający grzaniec!

Wspaniały Jarmark Bożonarodzeniowy na Targu Węglowym już od soboty! ZOBACZ ZDJĘCIA
A
A
data publikacji: 22 listopada 2016 r.

Iluminacje, stoiska i przedświąteczny nastrój. W tym roku ma być jeszcze bardziej świątecznie
Iluminacje, stoiska i przedświąteczny nastrój. W tym roku ma być jeszcze bardziej świątecznie
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

50-metrowe koło widokowe AmberSky będzie wkrótce montowane na Targu Węglowym. Przeniesione z Wyspy Spichrzów, wyposażone w 36 zamykanych, ogrzewanych kabin, na Targu Węglowym pojawi się w nowej, świątecznej odsłonie. Będzie jedną z głównych przedświątecznych atrakcji.

Ale to tylko początek.

Poza tym stoiska ze świątecznymi ozdobami i smakołykami. Nie zabraknie wigilijnych pierogów, wędlin, przypraw, bakalii, kominkowych ciastek, świątecznych figurek ze 100-procentowej czekolady i nalewek. Ba, można nawet znaleźć wegańskie przetwory czy dojrzewający kaszubski piernik.

Dalej: dla dzieci Wenecka Karuzela z rumakami.

Wenecka karuzela - frajda dla dzieci
Wenecka karuzela - frajda dla dzieci
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Anielski Młyn: drewniany, ruchomy wiatrak-szopka. To jednocześnie punkt gastronomiczny. Tu napić się też będzie można grzanego wina, najlepiej w kolekcjonerskim, ceramicznym kubku (kubek można kupić i zabrać na pamiątkę do domu).

Iluminacje: dwie bramy wejściowe, bombki giganty, drzewa ledowe i zaprzężona w dwa świetlne renifery Zaczarowana Kareta.

Syntetyczne lodowisko - można na nim jeździć nawet, jak nie ma mrozu (wypożyczalnia łyżew na miejscu)!

Choinka Małych Gdańszczan, ozdobiona dekoracjami wykonanymi przez dzieci.

Przystań pod Jemiołą, gdzie trzeba - na szczęście - się pocałować.

Tuż obok, w Zbrojowni, odbędzie się Świąteczny Jarmark Sztuki przygotowany przez studentki i studentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tu inspiracje znajdą wszyscy poszukujący niebanalnych, ręcznie wykonanych prezentów. ASP zadbała też o nową oprawę graficzną Jarmarku.

W każdą sobotę i niedzielę, tuż po zapadnięciu zmroku, na ścianie Muzeum Bursztynu można będzie oglądać wielkoformatowe animacje, opowiadające o magii i cieple świąt Bożego Narodzenia.

Wyróżnikiem gdańskiego jarmarku jest akcja charytatywna na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci im. Ks. E. Dutkiewicza. Wspomóc można je datkiem dowolnej wysokości: korzystając z karuzeli lub odwiedzając stoisko Fundacja Hospicyjna i Przyjaciele. Datki pozyskiwane są też dzięki pracom uczniów nadesłanym na jarmarkowy konkurs plastyczny Anieli grają dla Hospicjum.

Na Targu Węglowym, między stoiskami, będziemy chodzić ulicami: Anielską, Czekoladową i Cynamonową. W tle kolędy i pastorałki.

Jedyne, czego nie zapewnią organizatorzy, to biały, puszysty śnieg. To już sprawa odgórna...


JARMARK BOŻONARODZENIOWY W LICZBACH

   ❅ 1 Zaczarowana Kareta z reniferami

   ❅ 2 bramy wejściowe

   ❅ 3 bombki giganty

   ❅ 8-metrowy Anielski Młyn

   ❅ 10 zł – cena kubka, pamiątki z jarmarku

   ❅ 20 rumaków w Weneckiej Karuzeli

   ❅ 50 m wysokości koła widokowego AmberSky

   ❅ 100 stoisk

   ❅ 100 choinek

   ❅ 180 m2 lodowiska


Jarmark Bożonarodzeniowy odbywać się będzie w dniach 3-23 grudnia na Targu Węglowym i w Zbrojowni. Czynne od poniedziałku do czwartku 11.00-20.00, od piątku do niedzieli 11.00-21.00. 

Organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA. Więcej na: bozonarodzeniowy.gda.pl

W piątek, 2 grudnia, na Targu Węglowym wszystko było już gotowe do otwarcia Jarmarku. Zobacz naszą fotogalerię:oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl