• Start
 • Wiadomości
 • Wrzeszcz Dolny. Szykuje się remont al. Hallera. Prace prowadzone będą na dwóch odcinkach

Wrzeszcz Dolny. Szykuje się remont al. Hallera. Prace prowadzone będą na dwóch odcinkach

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na modernizację jednej z najpopularniejszych gdańskich arterii. Prace zaplanowano na dwóch wyznaczonych odcinkach, a wygładzoną jezdnią pojedziemy jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.
03.01.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Modernizacja realizowana będzie na dwóch odcinkach. Pierwszy obejmie jezdnię w kierunku Brzeźna, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza. Natomiast drugi odcinek to fragment od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki (również jezdnia w kierunku Brzeźna)
Modernizacja realizowana będzie na dwóch odcinkach. Pierwszy obejmie jezdnię w kierunku Brzeźna, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza. Natomiast drugi odcinek to fragment od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki (również jezdnia w kierunku Brzeźna)
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Modernizacja realizowana będzie na dwóch odcinkach al. Hallera. Pierwszy - obejmie jezdnię w kierunku Brzeźna, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza (z wyłączeniem zmodernizowanego odcinka ulicy w obrębie skrzyżowania z ul. Reja). Natomiast drugi odcinek to fragment od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki (również jezdnia w kierunku Brzeźna). Prace remontowe obejmą odcinek o długości około 900 metrów.

W ramach inwestycji zaplanowano:

 • remont nawierzchni jezdni wraz z wymianą konstrukcji nawierzchni na całym remontowanym odcinku,

 • remont nawierzchni zatok postojowych,

 • remont nawierzchni chodników,

 • wymianę krawężników i obrzeży,

 • regulację sytuacyjną i wysokościową dojść, chodników oraz zjazdów z posesji do posesji w granicach pasa drogowego i na działkach przyległych do pasa drogowego,

 • regulację armatury i zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu,

 • oznakowanie poziome i pionowe,

 • nasadzenia trawników wraz z pielęgnacją w okresie 12 miesięcy obowiązywania gwarancji jakości,

 • nasadzenia krzewów wraz z pielęgnacją w okresie 36 miesięcy obowiązywania gwarancji jakości.

Zainteresowane firmy powinny złożyć oferty do 15 stycznia br. Zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się do końca czerwca 2020 roku. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach programu  „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”, który w 2019 roku objął cztery ulice na łączną kwotę  około 9 mln. zł. W ramach tego programu przebudowane zostały m.in. Trakt Konny na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego, Stary Rynek Oliwski w Gdańsku, fragment ul. Świętokrzyskiej, na odcinku od Wieżyckiej do Wielkopolskiej oraz fragment ul. Niepołomickiej na odcinku od Przebiśniegowej do Kampinowskiej.

 

W najbliższych miesiącach prowadzony będzie remont al. Hallera
W najbliższych miesiącach prowadzony będzie remont al. Hallera
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

O potrzebie przeprowadzenia modernizacji al. Hallera rozmawiano przed blisko trzema laty w trakcie tzw. spaceru gospodarskiego po dzielnicy Wrzeszcz Dolny. Uczestniczyli w nim m.in. ówcześni radni dzielnicy oraz Zastępca Prezydenta Gdańska Piotr Grzelak. 

TV

Westerplatte – beneficjent czy ofiara polityki historycznej?