Wrzeszcz Dolny. Modernizacja al. Hallera rozpoczęta. Wprowadzono zmiany w organizacji ruchu

Prace remontowe jednej z popularniejszych arterii w Gdańsku prowadzone są na jezdni w kierunku Brzeźna, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza (z wyłączeniem zmodernizowanego odcinka ulicy w obrębie skrzyżowania z ul. Reja) oraz na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki. W związku z robotami wprowadzono zmiany w ruchu kołowym.
25.03.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Rozpoczęły się prace remontowe al. Hallera
Rozpoczęły się prace remontowe al. Hallera
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Pierwsze prace w ramach inwestycji rozpoczęły się w miniony weekend (21-22 marca). Rozebrano już nawierzchnię lewego pasa. Wkrótce wykonane zostaną pierwsze warstwy podbudowy.

Wprowadzono też zmiany w organizacji ruchu. Zajęty został cały lewy pas na odcinku od ul. Okrzei do ul. Kościuszki.

Z kolei na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza zawężony został prawy pas al. Hallera wraz z całkowitym zamknięciem zachodniej części skrzyżowania Hallera - Mickiewicza. Objazd wyznaczono ul. Kościuszki.

Zmiany będą obowiązywały przez około 6 tygodni.

 

Hallera-16-03-20b-szablon-OpenStreetMap1
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

W ramach modernizacji al. Hallera zaplanowano: remont nawierzchni jezdni wraz z wymianą jej konstrukcji na całym remontowanym odcinku, a także remont nawierzchni zatok postojowych i chodników, wymianę krawężników i obrzeży, regulację sytuacyjną i wysokościową dojść, chodników oraz zjazdów z posesji do posesji w granicach pasa drogowego i na działkach przyległych do pasa drogowego. Poza tym wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe. Do tego zaplanowano nasadzenia trawników i krzewów.

 

   Koronawirus. Nadal można biegać i jeździć na rowerze?

 

Prace remontowe obejmują odcinek o długości około 900 metrów.

Wykonawcą prac jest firma MTM S. A. Roboty potrwają do czerwca 2020 r. Koszt inwestycji wynosi około 2,9 mln złotych.

 

Prace remontowe prowadzone są na jezdni w kierunku Brzeźna, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza oraz na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki
Prace remontowe prowadzone są na jezdni w kierunku Brzeźna, na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza oraz na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

W związku z inwestycją, Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty w rozkładzie jazdy linii autobusowej N1.

W kierunku Osowej, między przystankami „Uniwersytet Medyczny” (n/ż) a „Legionów” (n/ż), obowiązuje zmieniona trasa ulicami:

  • dla autobusów obsługujących przystanek „Grudziądzka”: ... - Grunwaldzka - Miszewskiego - Wyspiańskiego - Chrobrego - Kościuszki - Hallera - ...

Na objeździe autobusy zatrzymują się na przystankach: „Opera Bałtycka” (n/ż) oraz „Teatr Miniatura / Radio Gdańsk” (n/ż).

  • dla kursów bez zajazdu na przystanek „Grudziądzka”: ... - Grunwaldzka – Miszewskiego - Wyspiańskiego - Chrobrego - Kościuszki – Legionów - ...

Na trasie objazdu autobusy N1 zatrzymują się dodatkowo na przystankach: „Opera Bałtycka” (n/ż), „Teatr Miniatura/ Radio Gdańsk” (n/ż), „Chrobrego” (n/ż).

 

    Wspólny bilet na komunikację miejską i kolej już od 25 marca

 

Trasa w kierunku przeciwnym (do „Jaworzniaków”) odbywa się tak jak dotychczas, bez korekty.

 

Roboty w ramach modernizacji al. Hallera potrwają do czerwca 2020 r.
Roboty w ramach modernizacji al. Hallera potrwają do czerwca 2020 r.
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Inwestycja jest zrealizowana w ramach programu  „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”, który w 2019 roku objął cztery ulice na łączną kwotę  około 9 mln. zł. W ramach programu przebudowane zostały m.in. Trakt Konny na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego, Stary Rynek Oliwski w Gdańsku, fragment ul. Świętokrzyskiej, na odcinku od Wieżyckiej do Wielkopolskiej oraz fragment ul. Niepołomickiej na odcinku od Przebiśniegowej do Kampinoskiej. W 2020 r. z tej puli przewidziano m.in. modernizację fragmentu ul. Chłopskiej i al. Grunwaldzkiej.

 

TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku