• Start
  • Wiadomości
  • Wrzeszcz. Covidowe, ale kolorowe święta na Chrobrego. Jak mieszkańcy oswajają pandemię? 

Wrzeszcz. Covidowo, ale kolorowo na Chrobrego. Jak mieszkańcy oswajają pandemię i święta? 

- W zeszłym roku o tej porze w ogródku przy ul. Chrobrego stał polarny express z wagonikami wypełnionymi świątecznymi paczkami. Kiedy odwiedzaliśmy to miejsce, na sznurkach i ogrodzeniu suszyła się Mikołajowa garderoba, a renifery skubały zieloną trawę - wspomina Krzysztof Mystkowski z Kosycarz Foto Press. Co czujne oko fotoreportera wypatrzyło we Wrzeszczu tym razem?
25.12.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
instalacje przed kamienicą - ozdoby związane są z pandemią
Ambulans, cząsteczki wirusa, na drogowskazach kierunek na SOR, drive thru i szpital Zaspa - świąteczne ozdoby zdominowały covidowe skojarzenia
fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

 

Nie da się ukryć, dominującym tematem życzeń podczas tegorocznych świąt jest zdrowie. Takie też było założenie instalacji, którą przy swoim budynku ustawili wrzeszczanie, mieszkańcy kamienicy przy ul. Chrobrego.  

Św. Mikołaj też ze służby zdrowia?
Św. Mikołaj też ze służby zdrowia?
fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

 

- W tym roku też nie ma śniegu, jednak kreatywność gospodarzy kolorowej posesji zwróciła się w stronę tego, co jest, a czego być nie powinno - zauważa Krzysztof Mystkowski, fotoreporter KFP. - Nadeszły covidowe święta: zamiast polarnego expressu, na ul. Chrobrego zajechał ambulans. Prezenty ustąpiły miejsca koronowanym kulom symbolizującym cząsteczki wirusa, a na drogowskazach próżno szukać tym razem Krainy Słodyczy. Widnieją na nich jedynie SOR, drive thru i szpital Zaspa. Mikołaj czuwa. Białe spodnie świętego podpowiadają nam, że on też reprezentuje służbę zdrowia. A zatem zdrowych świąt. 

Kamienicę przy ulicy Chrobrego strzegą przed wirusami kolorowe ozdoby
Kamienicę przy ulicy Chrobrego strzegą przed wirusami kolorowe ozdoby
fot. Krzysztof Mystkowski / KFP

 

oprac. na podst. KFP

TV

Drugi dzień festiwalu FETA 2024