• Start
  • Wiadomości
  • Wrzeszcz, Brętowo, Przymorze. Postępy prac budowlanych, będą nowe drogi rowerowe

Wrzeszcz, Brętowo, Przymorze. Postępy prac budowlanych, będą nowe drogi rowerowe

Właśnie rozpoczęła się budowa kolejnej drogi rowerowej w Gdańsku - powstaje ona we Wrzeszczu, wzdłuż ul. Dmowskiego. Tymczasem dobiegają końca roboty budowlane przy dwóch innych drogach rowerowych - wzdłuż al. Grunwaldzkiej, na odcinku pomiędzy Strzyżą a Przymorzem, i ul. Potokowej w Brętowie.
28.07.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Budowa nowej drogi rowerowej wzdłuż al. Grunwaldzkiej powinna zakończyć się w najbliższych dniach
Budowa nowej drogi rowerowej wzdłuż al. Grunwaldzkiej powinna zakończyć się w najbliższych dniach
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Al. Grunwaldzka

Wzdłuż głównej arterii Gdańska, na odcinku od ul. Kołobrzeskiej do ul. Braci Lewoniewskich, o długości około 2 kilometrów, powstaje nowy ciąg komunikacyjny dla jednośladów. Inwestycja realizowana jest po prawej stronie jezdni (jadąc w kierunku Oliwy). Dotychczas zakończono prace związane z budową sieci wodociągowej. Na całym odcinku wykonano też chodniki.W najbliższych dniach, w pobliżu skrzyżowania al. Grunwaldzkiej z ul. Braci Lewoniewskich, na drodze rowerowej będzie wylewany asfalt. Nowa droga rowerowa zostanie dostosowana do istniejących chodników i zjazdów. Prace mają potrwać do końca lipca 2020 r.

 

   Wrzeszcz. Rozpoczęła się budowa drogi rowerowej na ul. Dmowskiego

 

Inwestycję realizuje firma WPRD Gravel. Jej koszt to około 2,6 mln złotych.

Niemal gotowa jest już zmodernizowana droga rowerowa wzdłuż ul. Potokowej
Niemal gotowa jest już zmodernizowana droga rowerowa wzdłuż ul. Potokowej
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Ul. Potokowa

W Brętowie przebudowana, i uzupełniona o brakujące odcinki, została dotychczasowa droga rowerowa. Znajduje się ona po prawej stronie jezdni jadąc w kierunku ul. Słowackiego, na odcinku od przystanku PKM Brętowo do skrzyżowania z ul. Słowackiego. Zakres zaplanowanych prac obejmował również przebudowę skrzyżowania ul. Potokowej z ul. Ogrodową, korektę jezdni ul. Potokowej przy skrzyżowaniu z ul. Ogrodowej oraz budowę pasa do zawracania skierowanego w stronę ul. Rakoczego. Oprócz prac związanych z budową ścieżki rowerowej, wzdłuż trasy wybudowano chodnik. Zbudowano także kanalizację deszczową oraz przebudowano oświetlenie, sygnalizację świetlną i istniejące zjazdów.

Dotychczas na ul. Potokowej przebudowano skrzyżowanie z ul. Ogrodową, a w jego pobliżu ułożono asfalt. W najbliższych dniach trwać będą prace porządkowe. Ponadto wymalowane zostaną znaki poziome i pasy na przejściach dla pieszych. Inwestycja powinna być gotowa na przełomie lipca i sierpnia.

Ten projekt realizuje także firma WPRD Gravel. Jego koszt wyniesie prawie 4,5 miliona złotych

Obie inwestycje realizowane są w ramach zadania pn.: „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitarnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska” posiadającego dofinansowanie ze środków UE.

 

   Tramwaje w al. Pawła Adamowicza. Mieszkańcy podróżują już nową trasą tramwajową

 

Al. Pawła Adamowicza

Nowa droga rowerowa powstała także wzdłuż, liczącej 2,7 km, al. Pawła Adamowicza. Ta trasa została oddana do użytku pod koniec czerwca br., wraz z nowym torowiskiem.

 

Tak przebiegać będzie nowa trasa rowerowa w Świbnie
Tak przebiegać będzie nowa trasa rowerowa w Świbnie
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Wkrótce kolejne trasy

Miasto planuje już budowę kolejnych odcinków dróg rowerowych. Mają one powstać m.in. w Kokoszkach, na ul. Nowatorów, na odcinku od ul. Kartuskiej do ul. Budowlanych (zaplanowano ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego), a także na Wyspie Sobieszewskiej, na odcinku od Świbna do granicy Miasta Gdańska.

 

  Gdańsk zbuduje swój, liczący 7 km, odcinek Wiślanej Trasy Rowerowej. Ruszył przetarg

 

Ta trasa rozpoczynać się będzie na skrzyżowaniu ul. Boguckiego z ul. Świbnieńską. Rowerzyści jadąc po koronie wału dotrą do granic Gdańska, gdzie trasa połączy się ze ścieżką na terenie gminy Cedry Wielkie. Ponadto w okolicy Błotnika droga rowerowa będzie miała swoje odgałęzienie w kierunku przystani.

TV

Drugi dzień festiwalu FETA 2024