• Start
  • Wiadomości
  • Wojewódzki Urząd Pracy. Marzec na obcasach: bezpłatne szkolenia i planowanie kariery dla Pań

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku. Marzec na obcasach czyli bezpłatne szkolenia i planowanie kariery dla Pań

To propozycja dla kobiet, które chcą zadbać o swój rozwój zawodowy i osobisty, wykonywać pracę przynoszącą satysfakcję i zadowolenie. Zainteresowane panie mogą  wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach rozwojowych, omówić swoje pomysły na karierę z doradcami zawodowymi i skorzystać z profesjonalnego coachingu. Tegoroczna edycja odbywa się w głównie on-line. Pierwsze spotkania już 1 marca.
27.02.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
dobrekobiety
dobrekobiety
Fot. PixabayW tym roku Marzec na Obcasach, regionalna akcja cyklu darmowych spotkań motywacyjnych i warsztatów dla mieszkanek Pomorza, odbywa się po raz ósmy, ale po raz pierwszy głównie w formule on-line. Z zajęć organizowanych przez 16 Powiatowych Urzędów Pracy skorzystać mogą panie na różnym etapie ścieżki zawodowej: poszukujące zatrudnienia, planujące zmianę lub rozwój zawodowy, a także te, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy.

 

 

Organizatorem Marca na Obcasach jest Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku we współpracy z powiatowymi urzędami pracy i Akademickim Biurem Karier Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Spotkania w ramach tegorocznej edycji koncentrować się będą wokół tematu zmian. Eksperci podpowiedzą, jak przygotować się do zmian, jak je oswoić i czerpać z nich energię do rozwoju osobistego oraz zawodowego. W programie są webinary i konsultacje indywidualne z doradcami zawodowymi, m.in.: z zakresu poszukiwania pracy w czasie pandemii, rekrutacji online, odkrywania swoich talentów i mocnych stron, kompetencji przyszłości i planowania kariery zawodowej. Wśród prowadzących spotkania są również eksperci od zdrowego trybu życia, specjaliści od wizerunku i radcy prawni.

Nowością jest zmiana formuły na wydarzenia on-line. Łącznie w 16 lokalizacjach regionu odbędzie się 45 spotkań. Większość z zaplanowanych webinarów ze specjalistami i konsultacji indywidualnych z doradcami zawodowymi odbywać się będzie w formule zdalnej, ale niektóre odbędą się stacjonarnie, w małych, pięcioosobowych grupach.

 

- Pomoc kobietom w zdobyciu umiejętności, które pozwalają skutecznie poruszać się na rynku pracy, by łatwiej im było podjąć i utrzymać zatrudnienie, od lat jest wyzwaniem dla urzędów pracy - mówi Izabela Jezierska, p.o. dyrektora WUP w Gdańsku. - Kobiety w regionie pomorskim wciąż są w specyficznej sytuacji, jeśli chodzi o aktywność zawodową. Często nie ze względu na wykształcenie czy predyspozycje do podjęcia pracy, ale z powodu konieczności sprawowania opieki nad dziećmi i osobami starszymi. Dodatkowo pandemia, związane z nią okresowe zamknięcie gospodarki oraz placówek opiekuńczych, wpłynęła na spadek aktywności zawodowej Pomorzanek.

 

 

Jak mówi Izabela Jezierska w takiej sytuacji na rynku chęć zdobywania nowych kompetencji, umiejętność funkcjonowania w systemie pracy zdalnej czy prowadzenia konwersacji online zaczynają być wysoko punktowane przez pracodawców.

 

 

plakatdobry

 

 

Wśród tematów zajęć są m.in. sztuka autoprezentacji, zakładanie własnej działalności gospodarczej, podstawy teorii talentów Gallupa czy zagadnienia rekrutacji on-line. Wszystkie spotkania są bezpłatne, jednak w większości przypadków obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Pełen program oraz linki do zapisów można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

 

TV

Święto Wolności i Praw Obywatelskich. Dziękujemy że byliście z nami