• Start
  • Wiadomości
  • Wielki Przejazd Rowerowy w niedzielę - do godz. 14 utrudnienia w ruchu drogowym

Wielki Przejazd Rowerowy w niedzielę - do godz. 14 utrudnienia w ruchu drogowym

W niedzielę 11 czerwca 2017 roku, w godz. 11 – 14, ulicami Gdańska przejedzie 5 tysięcy rowerzystów biorących udział w Wielkim Przejeździe Rowerowym. Duże grupy dołączać będą od strony Żukowa oraz Pruszcza Gdańskiego. Cały peleton pokona tunel pod Martwą Wisłą. Poniżej podajemy trasę przejazdu i ostrzegamy przed utrudnieniami w ruchu drogowym.
10.06.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
O godz. 11.30 nastąpi wyjazd uczestników WPR z terenu Stadionu ENERGA GDAŃSK do Ronda T. Mazowieckiego i dalej Tunelem pod Martwą Wisłą


Komunikat Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego - Wielki Przejazd Rowerowy 

W niedzielę 11 czerwca 2017 roku, w godz. 11 – 14, na terenie miasta Gdańska odbędzie się Zgromadzenie Publiczne – Promocja pro-ekologicznej komunikacji rowerowej na terenie miasta Gdańska i Aglomeracji Gdańskiej oraz debata na temat rozwoju miejskiej infrastruktury rowerowej, w tym nad projektami Budżetu Obywatelskiego w Gdańsku. W związku z powyższym w tym dniu spodziewać się należy utrudnień w ruchu drogowym polegających na czasowym wyłączaniu ulic oraz ograniczeniu ich przepustowości.

W niedzielę 11 czerwca 2017 roku, w godz. 11 – 14, ulicami Gdańska przejedzie 5 tysięcy osób w Wielkim Przejeździe Rowerowym


Trasa przejazdu rowerowego 

Około godz. 11.30 nastąpi wjazd grupy 200 rowerzystów w granice administracyjne Miasta Gdańska od strony Żukowa, którzy przejadą ul. Nowatorów i Kartuską następnie dołączenie się rowerzystów z Gdańska Kokoszek na parkingu przy sklepie „Biedronka”, dalszy wspólny przejazd kolumny ul. Kartuską, Armii Krajowej, Kartuska, rondo Kartuska – Źródlana, Kartuska, Limbowa, Jabłoniowa, Kartuska, Nowe Ogrody do skrzyżowania ul. Hucisko, Wały Jagiellońskie, Targ Drzewny około godz. 12.40 gdzie dołączą do Zgromadzenia Wielkiego Przejazdu Rowerowego.

Około godz. 12 nastąpi wjazd grupy 300 rowerzystów w granice administracyjne Miasta Gdańska od strony Pruszcza Gdańskiego, którzy przejadą ul. Trakt Św. Wojciecha, Okopowa gdzie dołączą do Zgromadzenia Wielkiego Przejazdu Rowerowego.

O godz. 11.30 nastąpi wyjazd uczestników zgromadzenia (Wielkiego Przejazdu Rowerowego) z terenu Stadionu ENERGA GDAŃSK do Ronda T. Mazowieckiego, Tunelem pod Martwą Wisłą, Sucharskiego, Lenartowicza, Most Siennicki, Siennicka, Podwale Przedmiejskie, Okopowa, Wały Jagiellońskie, Targ Drzewny, Podmłyńska, Rajska. Pomiędzy ul. Na Piaskach a ul. Heweliusza część stacjonarna zgromadzenia (ok. 15 min.). Następnie wyjazd uczestników zgromadzenia na dalszą część trasy zgromadzenia biegnącą ulicami: Rajska, Błędnik, al. Zwycięstwa, al. Grunwaldzka do skrzyżowania z ul. Żołnierzy Wyklętych. Do zgromadzenia dołączą osoby oczekujące na placu przy Galerii Bałtyckiej, poruszające się na rowerach, rolkach, deskorolkach, wózkach inwalidzkich i innych pojazdach napędzanych siłą ludzkich mięśni. Dalszy, wspólny przejazd ulicami: Grunwaldzka, Droga Zielona, Rondo Droga Zielona - Gospody - Plac Dwóch Miast – Łokietka. W tym miejscu zgromadzenie opuści teren gminy Gdańsk i skieruje się do Sopotu.

W całym zgromadzeniach przewiduje się udział około 5000 osób.

Nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym czuwać będą funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do ich poleceń.


Więcej czytaj 

W niedzielę: Wielki Przejazd Rowerowy na 200-lecie pierwszego roweru