Enter Air - nowy przewoźnik czarterowy na gdańskim lotnisku

Od 1 kwietnia 2023 roku międzynarodowa czarterowa linia Enter Air uruchomi swoją bazę operacyjną w Gdańsku. Z lotniska w Rębiechowie samoloty polecą m.in na Rodos, Fuerteventura, Majorka, Enfidha-Hammamet, Hurghada czy Heraklion. Gdańsk jest kolejnym miejscem po Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu. 
22.02.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
enter,air,b738,waw,pbozyk
Jeśli popyt na połączenia czarterowe z Gdańska utrzyma się na dobrym poziomie, Enter Air zamierza rozwijać tu swoją bazę
fot. mat. prasowe / www.enterair.pl

Linia lotnicza Enter Air od kwietnia w Gdańsku

O planach linii lotniczej Enter Air poinformował Grzegorz Polaniecki, CEO linii Enter Air w rozmowie z portalem pasazer.com. Pierwsza z maszyn ma zostać zbazowana na gdańskim lotnisku 1 kwietnia 2023 roku.

Port Lotniczy Gdańsk - bardzo dobry 2022 rok i plany bicia rekordów na rok 2023

Jak powiedział Grzegorz Polaniecki, pomimo inflacji i wciąż odczuwalnych skutków pandemii rynek w Polsce rozwija się dosyć dynamicznie. Coraz więcej osób chce podróżować, m.in. z uwagi na nieprzewidywalną pogodę w Polsce. Podkreślił, że jeśli popyt na połączenia czarterowe z Gdańska utrzyma się na dobrym poziomie, Enter Air będzie się rozwijał. 

Gdańsk piąty w Polsce 

Na razie nie wiadomo, ile samolotów będzie stacjonowało nad Bałtykiem, ponieważ będą w ciągłej rotacji w ramach rozbudowanej, międzynarodowej siatki połączeń czarterowego przewoźnika.

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie powiększenia granic miasta - prawie 70 proc. głosów na tak

Bazą dla linii Enter Air są już lotniska w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu. Przewoźnik posiada kilka baz poza granicami naszego kraju: w Paryżu, Londynie i Tel Awiwie. W szczycie sezonu letniego linia Enter Air obsługuje swoją flotą dwudziestu pięciu samolotów kilkaset połączeń sezonowych, przede wszystkim na zlecenie największych biur turystycznych.

Wśród tras obsługiwanych z Gdańska ma się znaleźć m.in. Rodos, Fuerteventura, Burgas, Warna, Antalya, Majorka, Enfidha-Hammamet, Hurghada, Izmir, Marsa Alam oraz Heraklion.

Z Portu Lotniczego Gdańsk obecnie dostępne są 63 regularne połączenia, na 53 lotniska, w sumie aż do 17 krajów. To oferta 7 linii lotniczych. Ponadto w ofercie są loty czarterowe z biurami turystycznymi na Zanzibar, do Dominikany czy do kurortów w Egipcie i Turcji.

Gorąca lotnicza zima. Nowa siatka połączeń z Gdańska - m.in. na Zanzibar i do Dominikany

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA